طرح مهم خاوری برای پیش فروش مسکن!اقتصادنیوز: اعطای تسهیلات برای تهیه مسکن موضوعی دیرینه است که سابقه آن به حدود ۲۰ سال پیش باز می گردد.

طرح مهم خاوری برای پیش فروش مسکن!

به گزارش اقتصادنیوز، اعطای تسهیلات برای خرید مسکن توسط بانک‌ها از جمله اقدامات صورت گرفته برای فراهم سازی امکان تهیه مسکن در کشور است که هر کدام دارای شرایط متنوعی از جمله پیش فروش مسکن هستند.

معاون راه و شهرسازی هم در هفته اخیر بر این موضوع تاکید داشت و خواستار تسریع اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن شد.

نقش بانک ها در ایجاد شرایط تسهیل گرایانه برای تهیه مسکن در تمامی این سال ها غیرقابل انکار است و سابقه طولانی دارد، موضوعی که روزنامه دنیای اقتصاد هم حدود ۲۰ سال پیش به آن پرداخته است.

این روزنامه که از تیتر «نخستین طرح رسمی پیش فروش مسکن» برای این خبر استفاده کرده، در این باره نوشته است: «مدیرعامل بانک سپه از اجرای طرح پیش فروش مشارکتی مسکن با عنوان «طرح مسکن اعتماد» خبر داده است.»

در ادامه مطلب این روزنامه آمده است: «محمودرضا خاوری اساس طرح مسکن اعتماد را کاهش قیمت تمام شده برای متقاضیان مسکن، کمک به انبوه سازان، تامین به موقع منابع مالی و کاهش دوره ساخت و ساز عنوان کرده است که تمامی اقشار جامعه می‌توانند از تسهیلات آن استفاده کنند.»

خبر مرتبط

گزارش تلخ اجاره مسکن در تهران/ 48 درصد اسباب‌کشی‌ها در تهران و کرج، نقل مکان به محله‌های پایین‌تر و ارزان‌تر است

گزارش تلخ اجاره مسکن در تهران/ ۴۸ درصد اسباب‌کشی‌ها در تهران و کرج، نقل مکان به محله‌های پایین‌تر و ارزان‌تر است

اقتصادنیوز: طبقه متوسط روز به روز آواره‌تر می‌شود و این، شهر را به هم می‌ریزد.

۱۰ دی ۱۴۰۲

نکته جالب توجه در این خبر، نام محمودرضا خاوری، یکی از چهره‌های شناخته شده در ماجرای اختلاس‌های دهه اخیر است که آن زمان مدیریت بانک سپه را برعهده داشت و بعدها در زمان دولت محمود احمدی نژاد به عنوان رئیس بانک ملی ایران منصوب شد و به عنوان یکی از مهتمان پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی شناخته می‌شود.

Untitled (7)0

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml