طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۲۹۷ دلار و ۷۷ سنت رسید.

طلا دوباره اوج گرفت/ قیمت جدید طلا ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، براساس گزارش رویترز، قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه علیرغم بالا رفتن ارزش دلار در محدوده ۲۲۹۵ دلار قرار دارد. قیمت طلا در روز جمعه با کاهش احتمال پایین آمدن زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو و همچنین خبر توقف خرید توسط بانک مرکزی چین در ماه مه پس از ۱۸ ماه، به پایین‌ترین رقم طی یک ماه گذشته رسید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۲۹۷ دلار و ۷۷ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک کاهش ۰.۵۵ درصدی به ۲۳۱۲ دلار و ۳۰ سنت رسیده است.

اطلاعات اشتغال آمریکا در ماه مه بهتر از حد انتظار بوده، بدین ترتیب تاجران احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو را پایین آورده‌اند. طبق آمار وزارت کار آمریکا، لیست حقوق‌بگیران بخش غیر کشاورزی در این کشور ۲۷۲ هزار نفر در ماه مه افزایش یافته که بالاتر از ۱۶۵ هزار نفر ثبت شده در ماه آوریل بوده است. در این بین، نرخ بیکاری هم در ماه مه از ۳.۹ درصد در آوریل تا ۴ درصد افزایش یافته است.

این اطلاعات ارزش دلار را بالا برده و افزایش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.
بازارهای مالی حالا ۴۹ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره از ماه سپتامبر کاهش یابد. این رقم قبلاً برابر با ۶۸ درصد بود.
از طرف دیگر، بانک مرکزی چین که سال‌هاست یکی از بزرگترین خریداران طلاست، روند ۱۸ ماهه خرید این فلز گرانبها را در ماه مه متوقف کرد. قیمت طلا در ماه‌های آوریل و مه به بالاترین رقم رسیده بود. نگرانی در مورد کاهش تقاضا برای طلا خرید این فلز گرانبها را تحت تاثیر قرار داده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۷۰ درصد افزایش به ۲۹ دلار و ۶۵ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۴۶ درصدی، ۹۷۲ دلار و ۲۴ سنت معامله می‌شود.

۲۲۳۲۲۵

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml