صعود ناهید کیانی به فینال قهرمانی جهان در تکواندو؛ طلسم شکسته شد!

ناهید کیانی با شکست قهرمان المپیک و صعود به فینال رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان در باکو، تنها فینالیست کاروان ۱۵ نفره ایران در این رقابت‌ها نام گرفت.

در روز پایانی رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در باکو (پایتخت آذربایجان)، ناهید کیانی در وزن ۵۳- کیلوگرم زنان به عنوان آخرین نماینده ایران در این مسابقات، با برتری مقابل رقبای خود راهی فینال شد تا طلسم راه نرسیدن تکواندوکاران ایران به فینال شکسته شود اما علیرضا نادعلیان در وزن ۸۷+ کیلوگرم مردان و با شکست در دور نخست حذف شد.

ناهید کیانی نماینده وزن ۵۳- کیلوگرم ایران در روز پایانی این مسابقات، در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل این سوان از کره جنوبی ۲ بر صفر (با نتایج ۱۲ بر یک و ۱۵ بر ۱۳ به برتری) رسید. او در دومین مبارزه نیز مقابل لوکا پاتافالوی از مجارستان ۲ بر یک به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. کیانی پس از شکست ۹ بر ۵ در راند نخست، در دو راند دیگر با نتایج ۱۱ بر ۳ و ۸ بر ۶ به برتری رسید و پیروز این مبارزه شد.

وی در ادامه مقابل نیکا کراباتیچ از کرواسی در ۲ راند و با نتایج ۱۴ بر ۱۴ و ۱۹ بر ۶ به برتری رسید و ضمن راهیابی به دیدار نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد.

کیانی در راند نخست با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید اما در راند دوم با نتیجه ۱۴ بر ۶ مقابل حریف روس تن به شکست داد تا کار به راند سوم و پایانی کشیده شود. کیانی در شرایطی که تا ۳ ثانیه مانده به پایان با نتیجه ۶ بر ۶ و به علت امتیاز درشت حریف روس عقب بود، ۴ امتیاز گرفت و با نتیجه ۱۰ بر ۶ به برتری رسید و راهی فینال شد.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml