عرضه ۱۴۵ کیلو شمش طلای بخش‌خصوصی در مرکز مبادله

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی از عرضه ۱۴۵ کیلوگرم شمش طلای بخش‌خصوصی در مرکز مبادله در روز یکشنبه۸ بهمن خبرداد.

عرضه ۱۴۵ کیلو شمش طلای بخش‌خصوصی در مرکز مبادله

به گزارش اقتصاد۱۰۰، در راستای افزایش شفافیت در مبادلات ارز و طلا و رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان با عرضه طلا،‌ حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران ادامه دارد.

در این زمینه مصطفی قمری وفا،‌ مدیر روابط عمومی بانک مرکزی از عرضه ۱۴۵ کیلوگرم شمش طلای بخش‌خصوصی در مرکز مبادله در روز یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ خبرداد.

به گفته مدیر روابط عمومی بانک مرکزی،‌ باتوجه به‌ درخواست و استقبال تولیدکنندگان مصنوعات طلا جهت خرید شمش و صادرکنندگان برای رفع‌ تعهد ارزی با استفاده از واردات شمش طلا و عرضه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، روز یکشنبه ۸ بهمن در سومین حراج‌حضوری ۱۴۵ کیلوگرم شمش‌طلای بخش خصوصی عرضه می‌شود.

شمش عرضه شده به وزن یک کیلوگرمی و با عیار ۹۹۵ در هزار است که قیمت آن نیز براساس مکانیزم عرضه و تقاضا ۳ میلیارد و ۶۰۳ میلیون تومان و نزدیک به قیمت بازار کشف شده است.

سخنگوی مرکز مبادله ارز ایران افزود: شاهد افزایش استقبال از سوی صادرکنندگان هستیم و سومین مرحله از حراج نیز در اوایل هفته آینده برگزار خواهد شد.

اصغر بالسینی تاکید کرد: قیمتی که امروز کشف شد، بسیار نزدیک به قیمت شمش طلا در بازار بوده است و نشان می‌دهد، عرضه کنندگان و تقاضا کنندگان براساس مکانیزم درست در حال معامله در مرکز مبادله ارز ایران هستند.

وی تصریح کرد: تعدادی از متقاضیان به دلیل ناقص بودن مدارک و عدم احراز هویت نتوانستند در حراج قبلی شرکت کنند که این افراد باید طبق شیوه نامه منتشر شده اقدام به تکمیل مدارک و احراز هویت کنند.

بنابراین گزارش، بررسی قیمت شمش طلا در بازار و مرکز مبادله نشان می‌دهد، قیمت‌ها براساس عرضه و تقاضا کشف شده و این دو نرخ تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

طی روزهای گذشته موضوعاتی در مورد ارزان فروشی شمش طلا به عده‌ای مطرح شده بود که کشف قیمت در دومین حراج نشان می‌دهد، قیمت کشف شده نزدیک به بازار بوده است.


شمش طلا

پایان پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml