فرود دلار و صعود طلای جهانی

قیمت طلا امروز (پنجشنبه) با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران با توجه به نشست مهم سیاست‌گذاری فدرال رزرو در هفته آینده منتظر دریافت مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده بودند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۳۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱۰.۵ درصد افزایش به ۱۹۹۹ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۲۰۰۰ دلار و ۱۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلا را برای دارندگان سایر ارزها ارزان‌تر کرد.

داده‌های روز چهارشنبه نشان داد که سفارش‌های جدید برای کالاهای سرمایه‌ای مهم تولید ایالات‌متحده در ماه مارس با کاهش محموله‌ها بیش از حد انتظار کاهش یافته است که نشان می‌دهد هزینه‌های تجاری برای تجهیزات احتمالاً باعث کاهش رشد اقتصادی در سه ماهه اول می‌شود.

طلای در اواسط آوریل به ۲۰۴۸ دلار و ۷۱ سنت رسید که بالاترین حد خود در یک سال گذشته بود زیرا بحران بانکی بروز کرد و خوانش ضعیف اقتصادی ایالات‌متحده شرط بندی برای توقف افزایش نرخ بهره را تقویت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، معامله گران اکنون بر روی داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه ایالات‌متحده و همچنین، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرومتمرکز شده‌اند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۵.۰۲ دلار رسید، پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۰۹۲ دلار و ۶۸ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۵۱۳ دلار و ۸۱ سنت رسید.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml