فیفا تکذیب کرد/ رنگ جدیدی در کار نخواهد بود!

فیفا تکذیب کرد/ رنگ جدیدی در کار نخواهد بود!

فیفا استفاده از کارت آبی در رقابت‌های بزرگ فصل آینده را تکذیب کرده است.

نشریه تلگراف ادعا کرده بود که هیئت بین‌المللی فوتبال (IFAB) کارت‌های آبی را به زودی به فوتبال معرفی خواهد کرد. همچنین در این گزارش آمده که از کارت آبی در رقابت‌های سطح بالا استفاده نخواهند شد، اما در صورتی که اتحادیه فوتبال (FA) موافقت کند، ممکن است از آنها به طور آزمایشی در مسابقات جام حذفی و جام اتحادیه استفاده شود.

با این حال، فیفا استفاده از کارت آبی در رقابت‌های برتر را رد کرده و در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه گفت: «فیفا شفاف‌سازی می‌کند که گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از «کارت آبی» در سطوح برتر فوتبال نادرست و زودرس است. هر اقدامی از این دست، در صورت اجرا، باید به آزمایش مسئولانه در سطوح پایین‌تر محدود شود، موضعی که فیفا آن را در دستور جلسه مجمع عمومی IFAB در ۱ مارس تکرار خواهد کرد.»

کارت‌های آبی به داور این امکان را می‌دهد که یک بازیکن را به مدت ۱۰ دقیقه از زمین بازی اخراج ‌کند. کارت‌های آبی قبلاً در سطح پایه در برخی مناطق معرفی شده‌اند و به نظر می‌رسد که به زودی وارد بازی حرفه‌ای ‌شوند. فیفا در مجمع عمومی سالیانه ماه آینده در مورد معرفی آزمایشی کارت آبی بحث خواهد کرد. الکساندر چفرین، رئیس یوفا قبلاً با این ایده مخالفت کرده و ادعا کرده که «این دیگر فوتبال نیست».

بیشتر بخوانید: کارت آبی به فوتبال اضافه می‌شود/ قانون جدید FIFA به چه معناست؟

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml