قرارداد جدید بورس کالا در حوزه طلا راه اندازی می شود

بورس کالا امروز با صدور اطلاعیه ای از راه اندازی قرارداد اختیار معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق طلا با سررسید مهر ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش اخبار تایمز، رحمان آراسته مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالای ایران گفت: بورس کالا امروز با صدور اطلاعیه ای از راه اندازی قرارداد اختیار معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق طلای کهربا با سررسید مهر ۱۴۰۲ خبر داد که این قرارداد از روز یکشنبه اول مرداد ماه قابل معامله خواهد بود.

آراسته با بیان اینکه تاریخ سررسید این قراردادها ۳۰ مهرماه است، افزود: قرارداد اختیار معامله بدون حد نوسان قیمتی با دوره گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و با دوره عادی معاملاتی ادامه می یابد.

وی ادامه داد: دارایی پایه این قرارداد جدید، واحدهای سرمایه گذاری صندوق طلای کهربا بوده و اندازه قرارداد نیز هزار واحد سرمایه گذاری است.

مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالای ایران گفت: سقف موقعیت‌های باز مشتریان حقیقی و حقوقی در هر نماد معاملاتی برای دارندگان موقعیت باز، بدون سقف است و حداکثر حجم هر سفارش تا ۲۵ قرارداد است.

آراسته عنوان کرد که ساعات و روزهای معاملاتی این قراردادها شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۷، پنجشنبه ها ۱۰ تا ۱۵ و در آخرین روز معاملاتی ۱۰ تا ۱۵ است.

وی در خصوص مزایای قرارداد اختیار معامله صندوق طلا گفت: این قرارداد، ابزاری قدرتمند جهت مدیریت ریسک برای سرمایه گذاران و سهامداران صندوق به شمار می‌رود؛ همچنین وجود بازارگردان که همراه با این قرارداد ایجاد می‌شود به نقدشوندگی و جذابیت این بازار کمک خواهد کرد.

مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالای ایران در پایان گفت: نکته بسیار مهم در خصوص این قرارداد آن است که برای اخذ موقعیت فروش در این ابزار، نیازی به انتقال پرتفو و و تضامین مازاد وجود نداشته و صرفا با وجه تضمین تعیین شده توسط بورس کالا و در اختیار داشتن کد مشتقه بورس کالا، امکان سرمایه گذاری در این ابزار فراهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml