قیمت جدید دام اعلام شد/ مقدسی: از این قیمت بالاتر گوشت نخرید

رییس انجمن صنفی گاوداران اعتقاد دارد که عرضه گوشت بالاتر از ۴۸۰ هزارتومان گران‌فروشی است.

قیمت جدید دام اعلام شد/ مقدسی: از این قیمت بالاتر گوشت نخرید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی که گزارش‌های میدانی از رسیدن قیمت گوشت به مرز ۷۰۰ هزار تومان حکایت دارد که رییس انجمن صنفی گاوداران اعتقاد دارد که عرضه گوشت بالاتر از ۴۸۰ هزارتومان گران‌فروشی است.

به گفته سید احمد مقدسی، بارها اعلام کرده‌ایم که در بحث تولید گوشت قرمز خودکفا هستیم و نیازی به واردات نداریم چراکه واردات با ارز ترجیحی بیانگر پرداخت یارانه به تولیدکننده خارجی و نابودی تولید داخل است.

او خرید حمایتی دام از دامدار و عرضه مستقیم گوشت را راهکار مناسب جلوگیری از واردات اعلام کرده و افزوده است: هم اکنون قیمت تمام شده هر کیلو گوساله نر ۲۲۰ هزار تومان است، در حالیکه با نرخ ۱۹۰ هزارتومان از دامداران خریداری می شود.

به گفته مقدسی، با توجه به نرخ فعلی گوساله نر، عرضه گوشت بالاتر از ۴۸۰ هزارتومان گران‌فروشی و ناشی از واسطه گری و دلال بازی است.

بنا به گفته منصور پوریان، رییس شورای تامین‌کنندگان دام، قیمت هرکیلو لاشه گوسفندی وارداتی را ۲۷۰ هزار تومان،گوساله منجمد ۲۸۰ هزار تومان و گوسفندی منجمد را ۲۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیش از این پیمان پاک، قائم‌مقام وزیر جهادکشاورزی گفته بود: پس از پایان تعطیلات ژانویه و شروع مجدد واردات گوشت گرم و افزایش واردات گوشت منجمد در دو تا سه هفته گذشته شاهد تثبیت قیمت گوشت و در برخی موارد کاهش نسبی قیمت بودیم. همچنین با ورود دام تولید داخل به زنجیره مصرف امیدواریم از پایان سال جاری و به ویژه بهار سال آینده شاهد کاهش چشمگیر قیمت گوشت باشیم.

۲۲۳۲۲۵

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml