قیمت دام زنده اعلام شد/ پوریان: نگران نباشید؛ قیمت‌ها کاهشی می‌شود

رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه قیمت دام زنده از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ هزار تومان کاهش داشته است، گفت: اکنون با توجه به نزدیکی به عید سعید قربان به طور میانگین قیمت هر کیلوگرم دام زنده درجه به ۱۳۰ تا ۱۶۰ هزار تومان رسیده و افزایش قیمت چندانی نداشته است و بعد از این ایام کاهشی خواهد شد.

قیمت دام زنده اعلام شد/ پوریان: نگران نباشید؛ قیمت‌ها کاهشی می‌شود

منصور پوریان در خصوص وضعیت بازار دام زنده و گوشت قرمز، افزود: حتی اگر برای عید سعید قربان قیمت دام زنده اندکی افزایش یابد، به طور قطع بعد از این ایام قیمت‌ها کاهشی می‌شود، زیرا با کاهش تقاضا روبرو هستیم.

رییس شورای تامین دام کشور اظهار داشت: با وجود اینکه اکنون کشور با مازاد تولید دام زنده و عرضه دام روبرو است، اما همچنان قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی بین ۳۳۰ تا ۳۵۰ هزار تومان و لاشه گوساله بین ۲۵۰ تا ۲۷۰ هزارتومان به فروش می‌رسد.

وی تصریح کرد: اکنون با توجه به میزان افزایش واردات گوشت قرمز و مازاد دام زنده گوسفندی و گوساله در کشور، روند قیمت‌ها در بازار ثابت است، اما با توجه به نزدیکی ایام سعید قربان و با افزایش تقاضا ممکن است شاهد تغییراتی باشیم که مقطعی خواهد بود.

پوریان گفت: شرکت پشتیبانی امور دام تهران هر کیلوگرم لاشه گوسفندی را از دامداران ۳۵۳ هزار تومان خرید می‌کند، اما با قیمت کیلویی ۲۶۶ هزار تومان به شرکت‌های بسته‌بندی و قصابی‌ها می‌فروشد که این امر در حمایت از مصرف‌کنندگان است.

به گفته وی، در اواخر سال ۱۴۰۱ قیمت هر کیلوگرم دام زنده ۱۸۰ هزار تومان بود که از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت دام زنده به‌تدریج حدود ۳۰ هزار تومان کاهش داشته است.

۲۲۳۲۲۵

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml