قیمت رهن و اجاره آپارتمان در این منطقه تهران چقدر است؟+جدول

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در این منطقه تهران چقدر است؟+جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،‌یک واسطه‌گر ملکی در محله صادقیه واقع درمنطقه ۲ تهران به اکوایران می‌گوید: هم‌اکنون بازار اجاره و خریدوفروش در رکود به سر می‌برد و متقاضی هردو نسبت به اسفندماه سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.

به گفته وی، برای رهن هر مترمربع از یک واحد نوساز در صادقیه، باید رقمی بین ۱۴ الی ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفت؛ برای مثال رهن کامل واحدی ۶۰ متری و با امکانات، ۹۰۰ میلیون تومان است.

او می‌گوید:برخی از موجران از عرضه ملک خود دست نگه داشته‌اند و حاضر به خالی ماندن آن هستند تا در سال آینده با ۲۰ الی ۳۰ درصد افزایش واحد خود را اجاره دهند؛ برای مثال واحدی که هم‌اکنون با ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان رهن داده می‌شود، در سال آینده با ۶۰۰ میلیون تومان رهن عرضه می‌شود.

خبر مرتبط

وام ودیعه مسکن دردسر ساز شد/ صدای وزارت راه در آمد!

وام ودیعه مسکن دردسر ساز شد/ صدای وزارت راه در آمد!

اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر طرح‌ریزی و پایش طرح‌های مسکن با انتقاد از بانک ها از اهمال کاری بانک ها در پرداخت وام ودیعه مسکن گفت و با اشاره به امضای قرارداد وام ودیعه مسکن با ۳۹۲ هزار متقاضی، اعلام کرد: بانکها به یک سوم تعهدات خود عمل کرده‌اند.

در محله صادقیه، برای رهن کامل واحدی ۱۳۵ متری و نوساز، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ در این محله برای واحدی ۱۰۰ متری و ۳ سال ساخت، ۵۰۰ میلیون تومان رهن و ۲۲ میلیون تومان اجاره ماهانه تعیین شده است.

ماه گذشته(بهمن) در این محله، برای رهن آپارتمانی ۱۰۳ متری و ۲۲ سال ساخت، دارای پارکینگ و انباری و بدون آسانسور، ۷۰۰ میلیون تومان و برای اجاره ماهانه آن، ۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

خبر مرتبط

خبر مهم برای متقاضیان خرید مسکن/ افزایش دو برابری وام ودیعه+ جزئیات مهم

خبر مهم برای متقاضیان خرید مسکن/ افزایش دو برابری وام ودیعه+ جزئیات مهم

اقتصادنیوز:‌ بانک مرکزی اعلام کرد: از تیرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن با هدف تنظیم بازار اجاره مسکن و حمایت از مستاجرین پرداخت شده است.

هم‌اکنون برای واحدی ۱۰۰ متری و ۳ سال ساخت، ۵۰۰ میلیون تومان رهن و ۲۲ میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر گرفته شده است.

 

جدول مسکن

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml