قیمت طلا، سکه و ارز امروز اول اسفندماه/ قیمت طلا و سکه‌های سنگین کاهشی شد

اقتصاد ۱۰۰- قیمت دلار امروز با افت بازگشایی شد و سایر ارزها نظیر درهم نیز روند نزولی داشتند. با وجود سیگنال‌ نامساعد سیاسی روز گذشته اما معامله‌گران معتقدند سیاست‌گذار در صدد فضاسازی برای قبل از انتخابات است و احتمال برگشت قیمت به پله‌های پایین کریدور ۵۰ هزار تومانی را می‌دهند.

قیمت طلا، سکه و ارز امروز اول اسفندماه/ قیمت طلا و سکه‌های سنگین کاهشی شد

Screenshot 2024-02-20 at 11.44.07 AM

روز گذشته موضوع اظهارات رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص غنی‌سازی ایران در سطحی فراتر از نیازهای صلح‌آمیز مطرح شد. وی در این خصوص گفت که قصد دارد ماه آینده میلادی به تهران سفر کند.

با وجود اینکه برداشت معامله‌گران، از این سیگنال نامساعد بود، اما فعالان بازار ارز معتقدند موضوع انتخابات در اولویت نهادهای داخلی است و سیاست‌گذار پولی کشور قصد دارد به هر طریقی قیمت دلار را مدیریت کند. به همین دلیل بازیگران بازار ارز ترجیح می‌دهند در تله بازارساز گرفتار نشوند و چندان تمایلی به ورودهای هیجانی به بازار ندارند.

امروز سه‌شنبه یک اسفند،  قیمت درهم  با کاهش ۳۰ تومانی با قیمت ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود. تتر نیز با کاهش ۱۵۰ تومانی روی رقم ۵۶ هزار و ۳۵۰ تومانی ایستاده است.

قیمت پوند انگلیس با کاهش ۳۰ تومانی با رقم ۷۱ هزار و ۵۶۰ تومانی در حال معامله است. امروز یورو با کاهش ۱۱۰ تومانی  با رقم ۶۱ هزار و ۲۳۰ تومانی در حال معامله است.

قیمت اسکناس دلار امروز در مرکز مبادله طلا و ارز ایران ۴۲ هزار و ۹۲۱ تومان و قیمت دلار حواله ۳۹ هزار و ۷۰۹ در حال عرضه هستند.

قیمت طلا و سکه امروز یک اسفند ۱۴۰۲

قیمت طلا و سکه روز سه‌شنبه با گپ منفی بازگشایی شد. سکه‌های سنگین بار دیگر به کانال پایین‌تر برگشته‌اند و قیمت طلا نیز افت محدودی دارد. روند بازار طلا امروز با نوسانات قیمت دلار همراه است و چشم معامله‌گران طلا به قیمت اسکناس آمریکایی است.

Screenshot 2024-02-20 at 12.48.50 PM

نهمین حراج حضوری شمش طلای استاندارد در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، امروز سه‌شنبه یک اسفند انجام می‌شود؛ با این حال، فعالان بازار طلا معتقدند برگزاری این سلسله حراج‌ها هیچ تاثیری در روند کاهشی قیمت در بازار طلا ندارد.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش، افزایش نزدیک به پنج دلاری دارد و روی رقم ۲۰۲۲ دلاری در حال معامله است اما همچنان طلای جهانی بازیگر فعالی برای تعیین قیمت در بازار داخلی طلا نیست.

برگشت سکه‌های سنگین به کانال پایین‌تر

سکه امامی، امروز سه‌شنبه یک اسفند با کاهش ۲۱۱ هزار تومانی به کانال ۳۲ میلیونی برگشت و با قیمت ۳۲ میلیون ۸۸۶ هزار تومانی در حال معامله است. سکه‌ بهار کاهش ۱۰۵ هزار تومانی دارد و روی قیمت ۳۰ میلیون و ۹۲۵ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است امروز سکه‌های سبک هر کدام کاهش ۵۰ هزار تومانی داشتند. نیم‌سکه با قیمت ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و  سکه گرمی با رقم پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا در شروع معاملات امروز با روند کاهشی بازگشایی شد. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار افت ۴۲ هزار تومانی دارد و با رقم ۱۲ میلیون ۱۸۷ هزار تومان در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهش ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی دارد و روی رقم دو میلیون و ۸۱۲ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۷۷۵ هزار تومانی در حال معامله است.

در لحظه نگارش این گزارش، حباب تمام قطعات سکه کاهشی است. حباب سکه‌‌ امامی ۱۴۷ هزار تومان، سکه بهار ۳۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۶ هزار تومان، ربع سکه ۳۳ هزار تومان و سکه گرمی ۴۱ هزار تومان کاهش دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml