قیمت طلا و سکه در ۱۰ اردیبهشت / حمله به جایی غلط از دلار کار دست سکه داد…

 قیمت طلا و سکه امروز با روند افزایشی شروع به کار کرد به نظر می رسد حمله به دلار برای قطه بند ناف اقتصاد ایران از این ارز کار دست بازار طلا سکه داده است.

این روند صعودی در بازار فلز گرانبها همزمان با رشد قیمت دلار در بازار آزاد رخ داده است. در سه روز کاری گذشته قیمت‌‌ها در بازار طلا و سکه افزایشی بوده و تمام قطعات سکه در کانال‌های جدید معامله می‌شوند.

قیمت سکه امامی امروز ۹ اردیبهشت ماه به کانال ۳۴ میلیون تومان نزدیک شد. قیمت سکه بهار آزادی به ۳۰ میلیون تومان رسید. هر عدد نیم سکه امروز با قیمت ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد که به معنای قرار گرفتن قیمت آن در آستانه کانال ۲۰ میلیون تومان است.

قیمت ربع سکه امروز ۹ اردیبهشت ماه هم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد.

قیمت سکه و حباب 9 اردیبهشت 1402

در نخستین روز از دومین هفته اردیبهشت قیمت سکه امامی و بهار یک کانال بالاتر نشستند. معامله‌گران اردیبهشت را ماه داغ بازارهای مالی توصیف می‌کنند.

دلار طلا را دنبال خود می‌کشد

در همین راستا سهراب اشرفی، فعال بازار طلا و سکه با اشاره به تاثیر مستقیم قیمت دلار بر قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «با افزایش قیمت دلار روند قیمت در بازار طلا و سکه نیز تغییر کرده است؛ این در حالی است که روند تقاضا تغییر چندانی نداشته است.»

وی با اشاره به تعطیلی  بازارهای جهانی در دو روز ابتدایی هر هفته خاطرنشان کرد: «علاوه بر این قیمت طلای جهانی نیز تغییری نکرده است بنابراین تنها دلیل رشد قیمت در بازار طلای داخلی افزایش قیمت دلار است.»

این فعال اقتصادی به دلایل رشد قیمت دلار اشاره کرد و افزود: «روند افزایش تقاضا و محدودیت عرضه باعث رشد قیمت دلار شده است. اکنون دلار با قیمت بالای ۵۴ هزار تومان عرضه می‌شود و رشد قیمت دلار اثر خود را روی طلا گذاشته است. باید توجه داشت تعیین روند در بازار فلز زرد بستگی به روند قیمت دلار در روزهای آینده دارد.»

اشرفی با اشاره به خبر ممنوعیت تخصیص ارز به شرکت‌های واردکننده‌ای که قبل از مرحله تخصیص ارز، نسبت به خرید ارز از بازار آزاد اقدام می‌کنند، اظهار داشت: « این خبر مثبت بود و می‌تواند قیمت دلار و روند تقاضا در بازار آزاد را با کاهش همراه کند و متعاقب آن، قیمت در بازار فلز زرد تعدیل شود.»

وی درباره روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده گفت: « ایجاد هر روندی بستگی به این دارد که چه اخباری در روزهای آینده در جهت مثبت یا منفی منتشر شود تا روند بازار را مشخص کند.»

سکه ۳۴ میلیونی می‌شود؟

امروز ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲  قیمت سکه امامی یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به کانال جدید راه یافت. سکه امامی با بیشترین مقدار رشد قیمت در خانواده‌ سکه‌ها، در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۳۳ میلیون و ۹۵۱ هزار تومان معامله می‌شود. این قطعه کمتر از ۱۰۰ هزار تومانی با کانال جدید فاصله دارد.

سکه بهار ۸۹۸ هزار تومان گران شد. این قطعه به کانال جدید ورود کرد و با قیمت ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در لحظه نگارش این گزارش نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت دارند. نیم سکه با قیمت  ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ربع سکه، با رقم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله می‌شود. سکه گرمی با رقم هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می‌شود و رشد قیمت ۱۰۰ هزار تومانی دارد.

امروز حباب نیم‌سکه تنها قطعه‌ای بود که با کاهش قیمت همراه شد، سایر قطعات افزایش حباب دارند. حباب سکه امامی بیش از ۸۰۰ هزار تومان گران شد و به کانال هشت میلیون تومانی ورود کرد.

صبح امروز همزمان با افزایش قیمت سکه، قیمت طلا نیز افزایشی شد. هر مثقال طلا با ۲۴۶ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۱ میلیون و ۷۵۹ هزار تومان مبادله می‌شود و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از ۵۰ هزار تومان گران شد. این مقدار طلا با قیمت دو میلیون و ۷۱۴ هزار تومان معامله می‌شود.

طلای دست‌دوم نیز ۵۶ هزار تومان گران شد. این مقدار طلا با قیمت دو میلیون و ۶۷۸ هزار تومان مبادله می‌شود. گفتنی است انس جهانی طلا به دلیل تعطیلات پایان هفته در بازارهای جهانی با قیمت ۱۹۹۰ دلار مبادله می‌شود.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml