قیمت‌ طلا و سکه واقعا نزولی می شود؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: عرضه سکه در مرکز مبادله ایران به عموم مردم باعث نزدیکی قیمت سکه به نرخ واقعی می‌شود.

قیمت‌ طلا و سکه واقعا نزولی می شود؟

به گزارش اقتصاد۱۰۰، حمیدرضا نیکخواه؛ رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به عرضه سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران به ایسنا گفت: بانک مرکزی با استفاده از مرکز مبادله ایران قصد دارد سکه را در سطح بازار عرضه کند به این صورت که مردم با ثبت اطلاعات خود در سامانه مربوطه می توانند اقدام به خرید سکه کنند.

وی افزود: عرضه سکه در مرکز مبادله ایران به عموم مردم باعث ریزش قیمت سکه می شود به طوری که فاصله قیمت اصلی با قیمت دارای حباب کاهش پیدا می کند؛ بنابراین با افزایش عرضه در مرکز مبادله ایران سکه به قیمت واقعی خود نزدیک می شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با بیان اینکه همه افراد می توانند در حراج سکه روز یکشنبه شرکت کنند، گفت: اگر با محدودیتی در عرضه مواجه نباشیم و روند فروش سکه ادامه دار باشد، نقدینگی موجود در بازار جمع می شود؛ البته اگر عرضه دارای محدودیت باشد، بازار اشباع نخواهد شد.

نیکخواه در پایان اظهار کرد: در مجموع عرضه سکه در مرکز مبادله ایران بازتاب مثبتی دارد؛ به طوری که نقدینگی را در بازار جمع آوری می کند و باعث کاهش حباب سکه نیز خواهد شد.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml