قیمت طلا و سکه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ / معاملات طلا کم‌رمق شد + جدول

اقتصاد ۱۰۰ – از ابتدای هفته جاری قیمت طلا و سکه یک روز در میان، روند الاکلنگی داشته است. این رفت و برگشت قیمت، معامله‌گران را سردرگم کرده و هر گونه خرید و فروش در بازار را کم‌رمق کرده است.

قیمت طلا و سکه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ /  معاملات طلا کم‌رمق شد  +  جدول

دیروز قیمت طلا و سکه برخلاف روز دوشنبه کاهش داشت. این روند رفت و برگشتی قیمت در بازار طلایی، معامله‌گران را گیج‌ کرده‌ است. عده‌ای که در روز دوشنبه گمان می‌کردند از بازار جا مانده‌اند بار دیگر دست از معامله‌ کشیدند و محتاط شدند.

قیمت سکه و طلا 10 خرداد 1402

در روز گذشته قیمت طلا  که روز دوشنبه با کانال ۱۱ میلیون تومانی فاصله اندکی داشت از این محدوده دور شد و سکه نیز به کانال ۳۰ میلیونی برگشت.

کارشناسان اقتصادی معتقدند روند کاهشی قیمت در بازار طلا و سکه موقتی است. آنها می‌گویند روند بازار دلار و به دنبال آن طلا و سکه به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ماه جاری در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران بستگی دارد و روند بازارها بعد از خرداد نیز به جلسه شورای حکام وابسته است.

کاهش قیمت سکه در تمام قطعات

دیروز سه‌شنبه ۹ خرداد‌ماه قیمت سکه  امامی حدود ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه دیروز به کانال ۳۱ میلیون تومانی ورود کرد و مسیر رفته را برگشت. این قطعه با رقم ۳۰ میلیون و ۶۹۷ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه بهار دیروز  ۳۸۹  هزار تومان کاهش داشت. این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۳۰۱ هزار تومان به کار خود پایان داد.

روز قبل  نیم سکه و  ربع سکه هر یک ۱۰۰ هزار تومان ارزان شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شدند. همچنین   گرمی دیروز کاهش قیمت محدود ۲۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۶ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان مبادله شد.

بازگشت حباب قطعات سکه به کانال‌های پایین‌تر

روز گذشته هر مثقال طلا کاهش ۱۳۶ هزار تومانی داشت. این مقدار طلا با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۱۴ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۳۱ هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۴۹۵ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۴۶۳ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته روند کاهشی حباب سکه نوسان بالایی داشت. در نهایت حباب سکه امامی با ۳۸۱ هزار تومان کاهش حباب به کانال ۶ میلیون تومانی ورود کرد. حباب سکه بهار ۴۰۷ هزار تومان ریخت و بیشترین مقدار کاهش حباب را در میان قطعات سکه داشت.

 

منبع : تجارت نیوز

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml