قیمت طلا و سکه ۱۴ تیر ۱۴۰۲ / طلا گران تر شد!

اقتصاد ۱۰۰ – قیمت طلا و سکه روز گذشته را با روند کاهشی به پایان رساند. دیروز بازار فلز زرد نوسان زیادی داشت و قیمت سکه امامی به کانال پایین‌تر برگشت. اما طلا با افزایش محدود قیمت انس همراه شد.

قیمت طلا و سکه 14 تیر 1402 / طلا گران تر شد!

قیمت طلا و سکه روز گذشته به تبعیت از بازار دلار نوسان کاهشی داشت.

این کاهش هر چند محدود بود اما در میانه‌های معاملات توانست قیمت سکه امامی را از کانال ۲۹ میلیون تومانی، پایین بکشد.

قیمت سکه امامی که دیروز میان دو کانال ۲۸ و ۲۹ میلیون تومانی نوسان داشت در نهایت در کانال پایین‌تر بسته شد.

قیمت سکه و طلا 14 تیر 1402

هدف بازارساز محقق شد؟

روز دوشنبه اخباری مبنی بر آزادسازی ۱۰ میلیارد دلاری طلب ارزی ایران از عراق منتشر شد. این سیگنال توانست دیروز روند افزایشی بازارهای مالی را متوقف کند و بر روند بازار طلا و سکه نیز اثر کاهشی بگذارد.

به اعتقاد فعالان بازار طلا با وجودی که روند قیمت‌ها در این بازار متاثر از سیگنال آزادسازی دلارهای بلوکه شده کاهش داشت، اما بازارهای مالی تاثیر این اخبار را پیشخور کرده‌اند. آنها معتقدند آن‌گونه که مورد انتظار بازارساز است قیمت‌ها با چنین سیگنال‌هایی بر مدار کاهشی قرار نمی‌گیرند. اثر این اخبار و سناریوها نهایتا می‌تواند مانع رشد قیمت‌ها شود.

کارشناسان اقتصادی معتقدند قیمت‌ طلا و سکه در روزهای آینده در همین سطح باقی خواهد ماند و تا اخبار جدیدی در خصوص مذاکرات برجام منتشر نشود، نوسانات بازار طلا و ارز به مانند روزهای گذشته است.

سکه در کانال پایین‌تر بسته شد

دیروز سه‌شنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی در کانال ۲۸ میلیون تومانی بسته شد. این قطعه با کاهش ۱۰۵ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و ۹۸۸ هزار تومان مبادله شد. سکه بهار با کاهش ۱۳ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۸۶ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم سکه ۵۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه به قیمت ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. دیروز ربع سکه تغییر قیمت نداشت و با همان رقم ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی روز دوشنبه معامله شد. سکه گرمی ۱۰ هزارتومان ارزان شد و با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مبادله شد.

طلا تغییر مسیر داد

قیمت طلا نیز دیروز با روند افزایشی بسته شد. روز گذشته قیمت طلا در میانه معاملات با کاهش قیمت دلار همراه شد اما در پایان معاملات افزایش محدودی داشت. در پایان معاملات دیروز طلا با انس جهانی همراه شد و افزایش اندکی داشت. قیمت هر مثقال طلا با سه هزار تومان افزایش قیمت، با رقم ۱۰ میلیون و ۳۲۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز هزار و چهارصد تومان افزایش داشت. این مقدار با رقم دو میلیون و ۳۸۴ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۵۲ هزار تومان معامله شد. قیمت حباب قطعات سکه در پایان معاملات دیروز روند متوازنی نداشت. دیروز حباب سکه بهار و ربع‌ سکه افزایش داشت و سایر قطعات سکه کاهش قیمت داشت. حباب سکه امامی ۱۰۶ هزار تومان کاهش داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml