لغو بازی پرسپولیس و داستان عذر بدتر از گناه؛ بخندیم یا گریه کنیم؟/ منو باز است؛ فقط ورودی بدهید!

لغو بازی پرسپولیس و داستان عذر بدتر از گناه؛ بخندیم یا گریه کنیم؟/ منو باز است؛ فقط ورودی بدهید!

فوتبال‌دوستان نمی‌دانند از دلایل لغو بازی این هفته پرسپولیس و نساجی باید بخندند یا گریه کنند.

داستان عذر بدتر از گناه را شنیده‌اید؟ حتما می‌دانید که هر ضرب‌المثل قصه‌ای داشته که در گذر زمان و قرن‌ها نتیجه آن قصه به صورت یک جمله سینه به سینه منتقل و امروز ما به آن ضرب‌المثل می‌گوییم. این ضرب‌المثل هم در دل خود قصه‌ای دارد.

می‌گویند روزی پادشاهی از همراهان و ملازمانش پرسید «عذر بدتر از گناه چیست؟»، هر کس جوابی داد به جز دلقک دربار که به پادشاه گفت: قربان نمی‌توانم به این سوال با کلام جواب بدهم، باید شرایطش پیش بیاید تا در عمل ببینید! چند روز بعد شاه در حال قدم زدن در باغ بود که ناگهان کسی از پشت چشم‌های او را گرفت. شاه گفت پدرسوخته چطور به خود جرات می‌دهی با پادشاه چنین شوخی کنی؟ دلقک دربار دست‌هایش را از روی چشم شاه برداشت و به طرزی مسخره گفت: ببخشید قبله عالم فکر کردم علیا حضرت هستند! خون جلوی چشم شاه را گرفت و گفت جلاد بیا گردن این پدرسوخته را بزن و دلقک بلند شد و گفت: قربان این همان عذر بدتر از گناه است!

حالا حکایت فوتبال ما همین شده، این‌که اتفاقات و ضعف‌هایی وجود دارد اما مسئولان به جای پذیرش و سعی در رفع آن‌ها بهانه‌هایی می‌آورند که کار را بدتر می‌کند.

ما سه تیم در لیگ قهرمانان داریم که این هفته باید بازی کنند؛ پرسپولیس و سپاهان هنوز شانس صعود دارند اما نساجی حذف شده است. قرار بود مسابقات این هفته پنج‌شنبه و جمعه برگزار شود، لیگ قهرمانان هم دوشنبه و سه‌شنبه آینده است. سپاهان پنج‌شنبه با استقلال خوزستان در اهواز بازی کرد. کیست که نداند یک مسابقه به اندازه ۱۰۰ جلسه تمرین در آماده‌سازی یک تیم تاثیر دارد؟ النصر در تهران پرسپولیس را برد و خود پرسپولیسی‌ها گفتند که مدت‌ها بازی نکرده‌ایم و حریف هر چهار روز یک بار بازی داشته پس آماده‌تر بودند.

اما وقتی خبر اولیه لغو بازی پرسپولیس و نساجی در هفته یازدهم آمد گفته شد که چون در تهران ورزشگاهی برای برگزاری این مسابقه نداریم و ورزشگاه آزادی نیز ظرفیت برگزاری دیدارهای متوالی را ندارد، بازی لغو شده است! ورزشگاهی که همین چند روز قبل سپاهان و نساجی دریک روز در لیگ قهرمانان آسیا میزبان بودند و در تمام این سال‌ها بارها و بارها استقلال و پرسپولیس به فاصله ۲۴ ساعت به میدان رفتند، حالا چطور ۴ روز مانده به لیگ قهرمانان آزادی امکان میزبانی ندارد؟ بماند که این شرمندگی باید باعث استعفا و افسردگی مسئولان فدراسیون فوتبال باشد که در پایتخت ۱۵میلیون نفری یک ورزشگاه برای برگزاری یک بازی نداریم، هیچ‌کس هم ککش نمی‌گزد.

اما بشنوید از دلیل خنده‌دارتر که امیدواریم فقط یک شوخی باشد. این‌که پرسپولیس و نساجی خودشان با یکدیگر توافق کرده‌اند که این هفته بازی نکنند! باورمی‌کنید؟ به اسم لیگ ما نگاه کنید که پسوند حرفه‌ای دارد! به میدان شیخ بهایی بروید و ببینید که سازمان لیگ چه دفتر و دستک و تشکیلاتی دارد اما خروجی ماجرا همان مسابقات محلی در نوجوانی ماست!

دو بزرگِ دو تیم از دو محله مختلف، در هیئت یا در عروسی یکی از اهل محل یکدیگر را می‌دیدند و قرار یک بازی دوستانه می‌گذاشتند! حالا بعد این همه سال در فوتبال حرفه‌ای ما دو تیم با یکدیگر توافق می‌کنند که چند روز قبل بازی دوستانه با هم داشته باشند اما این هفته در لیگ برتر حرفه‌ای با هم بازی نکنند! و سازمان لیگ هم مثل یک بچه خوب حرف‌گوش‌کن(!) روز هشتم دی ماه را برای این مسابقه اعلام کرده است! از این بهتر چه می‌خواهید؟ منو باز است و اختیار با خودتان، فقط ورودی را بپردازید!

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml