برملا شدن برنامه مشترک جدید وزارت اقتصاد و بانک مرکزی

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ورود بانک مرکزی به موضوع ناترازی بانک‌ها گفت: بخش زیادی از موضوع کنترل تورم به سازوکارهای نظام بانکی مربوط است، بنابراین برنامه مشترکی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تهیه کردند که قرار است در شورای اقتصاد و در حضور رئیس جمهور مطرح شود.

داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگو با فارس، در مورد اصلاح نظام بانکی و تغییراتی که قرار است در بودجه اعمال شود گفت: بخش زیادی از موضوع کنترل تورم به اصلاح سازوکارهای نظام بانکی مربوط است، بنابراین برنامه مشترکی که وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تهیه کردند که قرار است در شورای اقتصاد و در حضور رئیس جمهور مطرح شود؛ این برنامه مبنای اقداماتی می‌شود که انشاالله در سال جاری برای تحقق شعار سال انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که این اقدامات چه میزان در اصلاح نظام بانکی موفق است، افزود: قطعا موثر است، بانک مرکزی هم به موضوع ورود خوبی کرده است و بانک‌هایی که ناتراز هستند مورد توجه ویژه بانک مرکزی قرار گرفتند. بنابراین امیدواریم به دلیل ورود جدی‌ای که بانک مرکزی به مساله داشته است بتوانیم امسال معضل ناترازی بانک‌ها را تا حد زیادی کاهش دهیم.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml