لیست آپارتمان های با تخفیف های زیاد در تهران + جدول

یکی از دلایل ثبات بازار مسکن به افزایش عرضه واحدهای نوساز با تخفیف های ۱۵ تا ۲۰ درصدی مربوط می شود. به دلیل نیاز به نقدینگی، برخی از سازندگان برخی از واحدهای پروژه خود را با قیمتی کمتر از حد معمول بازار به فروش می‌رسانند. به خصوص واحدهای آنلاک شده.
به گزارش اخبار تایمز؛ نرخ های پیشنهادی در بازار مسکن اگرچه در مسیر کاهش قرار دارد اما همچنان با قیمت های ثابت فاصله دارد. بررسی ها نشان می دهد در هفته های اخیر تحت تاثیر کم رنگ شدن انتظارات تورمی، طرف تقاضا به قیمت های نامتعارف خرید و فروش آپارتمان توجهی ندارد. این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد گاهی قیمت های اعلام شده ۱.۵ تا ۲ برابر نرخ معاملات است.
به عنوان مثال بررسی پرونده های عرضه شده به بازار مسکن محله پونک در منطقه ۵ تهران نشان می دهد که نرخ های پیشنهادی در محدوده ۱۰۰ تا ۱۰۵ میلیون تومان اعلام شده است. در حالی که میانگین قیمت متعارف ۷۷.۵ میلیون تومان است. در محله پارس غربی تهران بخش قابل توجهی از نرخ های پیشنهادی در محدوده ۱۰۰ میلیون تومان به بالا تعیین شده است اما قیمت های متعارف بر اساس معاملات ۷۵.۶ میلیارد تومان است.
به گفته مشاوران املاک در تهران، تعداد معاملات چشمگیر نیست و بازار مسکن این هفته نیز مانند سه ماه گذشته در رکود بود. رکودی که از اوایل خرداد آغاز شد و منجر به کاهش قیمت ها شد. دلالان املاک می گویند بعد از ماه صفر ممکن است معاملات کمی افزایش پیدا کند اما بعید به نظر می رسد که رونق ایجاد کند.

آپارتمان‌های با تخفیف در بازار مسکن+ حدول

کارشناسان بر این باورند که تحرک بازار مسکن در گرو اثربخشی بازارهای موازی است. مهمترین عامل محرک، تغییرات قیمت ارز است که طی چهار ماه گذشته تثبیت شده و در کانال کمتر از ۴۹ هزار تومان قرار دارد.
یکی از دلایل ثبات بازار مسکن به افزایش عرضه واحدهای نوساز با تخفیف های ۱۵ تا ۲۰ درصدی مربوط می شود. برخی از سازندگان به دلیل نیاز به نقدینگی، برخی از واحدهای پروژه خود را با قیمتی کمتر از عرف بازار می فروشند. این موضوع در مورد واحدهای بدون کلید که ساخت آنها بیش از یک سال پیش به پایان رسیده است، بیشتر به چشم می خورد.
بخش قابل توجهی از آپارتمان های بدون قفل که در دو سال گذشته تکمیل شده اند از تورم مصالح ساختمانی مصون بوده اند. بر این اساس سازندگان این نوع واحدها گاه تا ۲۰ درصد کمتر از قیمت در مناطق عرضه کرده اند. البته در این روند تولیدکنندگان متضرر نمی شوند بلکه بخشی از حباب قیمتی که در روند دو سال اخیر بازار ایجاد شده بود خالی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml