مایکروسافت استفاده از اندروید در چین را ممنوع و آیفون‌ها را اجباری می‌کند

به گزارش گروه دانش و فناوری، از ماه سپتامبر امسال، استفاده از آیفون‌ها برای مقاصد کاری اجباری خواهد شد و تلفن‌های اندروید از دسترسی به منابع شرکت محروم خواهند شد. به گزارش بلومبرگ نیوز، دلیل اصلی این تغییر، نگرانی‌های امنیتی است.مشکل اصلی این تغییر به عدم دسترسی به خدمات موبایلی گوگل (GMS) در چین برمی‌گردد. این خدمات برای برنامه‌های امنیتی مایکروسافت مانند Microsoft Authenticator و Identity Pass ضروری هستند که اکنون برای همه کارکنان اجباری شده‌اند.

با توجه به اینکه گوگل پلی، فروشگاه رسمی اپلیکیشن‌های اندروید، در چین در دسترس نیست، فروشگاه اپل (App Store) تنها پلتفرمی است که می‌توان این برنامه‌ها را به صورت مطمئن دانلود کرد

برای تسهیل این انتقال، مایکروسافت به هر کارمندی که در حال حاضر از تلفن‌های اندروید استفاده می‌کند، یک آیفون ۱۵ جدید ارائه خواهد کرد. این دستگاه‌ها در نقاط تعیین‌شده‌ای در سراسر چین قابل دریافت خواهند بود. لازم به ذکر است که این سیاست تنها بر روی تلفن‌های کاری تأثیر می‌گذارد و کارکنان همچنان می‌توانند از دستگاه‌های اندرویدی شخصی خود استفاده کنند.

این حرکت در پی افزایش نگرانی‌های امنیت سایبری پس از یک حمله بزرگ سایبری که به نظر می‌رسد با روسیه مرتبط باشد و چندین آژانس دولتی ایالات متحده را اوایل سال جاری تحت تأثیر قرار داده بود، صورت می‌گیرد. در پاسخ به این حمله، مایکروسافت ابتکار عمل “آینده امن” را راه‌اندازی کرد که یک برنامه جامع برای تقویت پروتکل‌های امنیتی خود است.

با توجه به تنش‌های ژئوپلیتیکی جاری بین ایالات متحده و چین، تغییر سیاست مایکروسافت احتمالاً توجهات بسیاری را جلب خواهد کرد. اخیراً، نهادهای دولتی چین به کارکنان خود توصیه کرده‌اند که به دلیل نگرانی‌های امنیتی مشابه از دستگاه‌های خارجی در محل کار استفاده نکنند. علاوه بر این، ایالات متحده تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ای را بر شرکت‌های چینی فعال در داخل مرزهای خود اعمال کرده است.

تصمیم مایکروسافت برای اجباری کردن آیفون‌ها برای کارکنان خود در چین، پیچیدگی‌های فعالیت در بازاری با دسترسی محدود به برخی نرم‌افزارها و خدمات را برجسته می‌کند. در حالی که این شرکت امنیت را در اولویت قرار می‌دهد، این اقدام ناخواسته به تشدید رقابت تکنولوژیکی بین ایالات متحده و چین نیز دامن می‌زند.

انتهای پیاممنبع :


تکراتووبگردیمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml