مدیرعامل جدید OpenAI اذعان کرد: روند خروج سم آلتمن بسیار بد مدیریت شد

مدیرعامل جدید OpenAI اذعان کرد: روند خروج سم آلتمن بسیار بد مدیریت شد

اقتصاد ۱۰۰ – «امت شیر»، مدیرعامل جدید OpenAI، در اولین بیانیه خود پس از قبول این مسئولیت اذعان کرد که اخراج آلتمن به اعتبار این شرکت آسیب زده است. او سه هدف اصلی را برای یک ماه نخست آغاز به کار خود مشخص کرد؛ یکی از این اهداف تحقیق درباره تمام اتفاقاتی است که منجر به بروز این شرایط شده است.

به گزارش گروه دانش و فناوری، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل قبلی توییچ در پستی در شبکه اجتماعی ایکس درباره نشستن روی صندلی مدیرعاملی OpenAI صحبت کرد. او در بیانیه‌ای مفصل پذیرفت که این شرکت درزمینه برکناری سم آلتمن  بسیار بد  عمل کرده و به شهرت خود آسیب زده است.

او این بیانیه را در ساعت ۱ بامداد به وقت محلی منتشر کرد و نوشت: «کارمندان OpenAI، همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، بسیار فوق‌العاده‌اند و با نهایت توان روی مأموریتشان کار می‌کنند. واضح است که روند و اتفاقات پیرامون خروج سم [آلتمن] بسیار بد مدیریت شده و به‌شکل جدی به اعتبار ما  صدمه  زده است.»

سه هدف اصلی مدیرعامل جدید OpenAI در یک ماه آینده

ازاین‌رو، او وعده داد که در ۳۰ روز نخست مدیرعاملی خود سه هدف اصلی را دنبال کند. ابتدا یک  بازرس مستقل  استخدام خواهد شد تا کل فرایند منتهی به این نقطه را بررسی کند و گزارشی کامل دراین‌خصوص تهیه نماید.

امت همچنین گفت که در این یک ماه به پای صحبت کارمندان، شرکا، سرمایه‌گذاران و مشتریان شرکت خواهد نشست و از این صحبت‌ها نکته‌برداری خواهد کرد. او در انتها وعده داد که با توجه به تغییرات اخیر، تیم مدیریت و رهبری شرکت را اصلاح خواهد کرد تا دستیابی به نتایج مطلوب برای مشتریان OpenAI ممکن شود.

سومین مدیرعامل OpenAI در یک هفته اخیر که البته با عنوان مدیرعامل موقت مشغول به کار خواهد شد، اخیراً از توییچ جدا شد تا به زندگی شخصی خود بپردازد. بااین‌حال، او می‌گوید اهمیت هدایت صحیح OpenAI در نظرش چنان جدی بوده است که لازم دیده تا این مسئولیت را بر عهده بگیرد و تا جای ممکن به پیشبرد مناسب امور این شرکت کمک کند.

گفتنی است که به‌دنبال شکست مذاکرات برای بازگرداندن سم آلتمن به OpenAI، او حالا به استخدام مایکروسافت درآمده است تا تیم جدید تحقیقات هوش مصنوعی پیشرفته این شرکت را هدایت کند.

انتهای پیاممنبع :


دیجیاتووبگردیمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml