نکونام دیگر نمی‌تواند کاری بکند؛ استقلال خیلی وقت است حال خوبی ندارد/ موافق آمدن خطیر بودم ولی…

نکونام دیگر نمی‌تواند کاری بکند؛ استقلال خیلی وقت است حال خوبی ندارد/ موافق آمدن خطیر بودم ولی...

کاپیتان و مربی اسبق استقلال از شرایط کنونی این باشگاه به شدت گلایه دارد.

شاهرخ بیانی وقتی با خبرورزشی همکلام شد از شرایط باشگاه گلایه داشت و معتقد بود حالا وقت آن رسیده که همه‌چیز شفاف شود در غیر این صورت شرایط از این هم بدتر خواهد شد.

شرایط استقلال را در روزهای تعطیلی لیگ چطور می‌بینید؟
متأسفانه استقلال نه این روزها بلکه خیلی وقت است که اوضاع و احوال مناسبی ندارد. بی‌پولی و عدم پرداخت به موقع از سوی باشگاه به بازیکنان باعث شده شاگردان جواد نکونام دست به اعتصاب بزنند و این اتفاق به هیچ‌ عنوان برازنده تیم بزرگی چون استقلال نیست. اگر چه صحبت از عقد قرارداد با اسپانسر جدید است اما بعید می‌دانم مشکلات باشگاه با این پول‌ها حل شود. با گذشت سه ماه از شروع تمرینات تازه ۱۰ درصد از قرارداد بازیکنان را پرداخت کردند این در حالی است که بدهی‌های گذشته همچنان پرداخت نشده. البته طبیعی است وقتی که شما اسپانسر قوی نداشته باشی به مشکلاتی این چنینی برمی‌خورید. از بحث مطالبات به حق بازیکنان که بگذریم، تازه می‌رسیم به حق و حقوق کادر فنی که تا امروز ریالی از سوی باشگاه دریافت نکرده‌اند.

در چنین شرایطی اعتصاب بازیکنان را چطور ارزیابی می‌کنید؟
اعتصاب از سوی بازیکنان تحت هیچ شرایطی پسندیده نیست اما به نظرم بازیکنان این اعتصاب را فقط برای بیدار شدن مدیران باشگاه از خواب غفلت انجام دادند. قطعا می‌دانید اعتصاب و دوری از تمرینات تیمی اولین آسیب را به شخص بازیکن می‌زند اما شاید بتوان گفت بعد از سه، چهار ماه تمرین و تحمل شرایط سخت و بی‌پولی، این آخرین راهکار بازیکنان برای خروج از بحران فعلی بوده است.

نظرتان در خصوص عدم واکنش جواد نکونام به اعتصاب بازیکنان چیست؟
جواد دیگر کاری نمی‌تواند بکند. تا الان هم که توانست کار را به اینجا بکشاند کار بزرگی انجام داده است. امروزه بازیکن حرفه‌ای است و پول خود را می‌خواهد. باز هم می‌گویم این اعتصاب برای استقلال به هیچ عنوان اتفاق خوبی نبوده است. امیدوارم این اعتصاب تلنگری بوده باشد تا مدیران به خود آمده تا بلکه شاهد تزریق پول به باشگاه باشیم. من شخصا از روز اول با آمدن آقای خطیر موافق بودم اما الان می‌گویم اگر نمی‌توانی مردانه برو وگرنه با این شکل ماندن این باشگاه است که متضرر می‌شود. بنده خدا جواد نکونام هم حرف و تقاضای بی‌ربطی در این خصوص ندارد جز آن‌که می‌گوید مطالبات بازیکنان را به موقع پرداخت کنید.

استقلال تا کی قرار است درگیر مشکلات باشد؟
مشکلات مالی همواره در استقلال وجود داشته است و وقتی مدیرعاملی می‌آید که قطعا از مشکلات مالی استقلال در حال و گذشته با خبر است چرا می‌آید؟ استقلال نیاز به مدیرعاملی دارد که بتواند اسپانسرهای قوی جذب کند تا از این طریق مشکلات را به حداقل برساند نه آن‌که بیاید و تنها مدیریت هزینه کند. امروزه جذب اسپانسر قوی یکی از مهم‌ترین کارهای مدیریتی در باشگاه استقلال است و بالاخره باید یکی بیاید و تکلیف را به بهترین شکل ممکن مشخص کند. من نمی‌دانم چطور می‌شود یک تیم دولتی تا این اندازه درگیر مشکلات مالی تکراری باشد! هر سال بدهی روی بدهی. با این قراردادهای سنگین دیر نیست زمانی که استقلال به بن‌بست مالی کامل برخورد کند. آقایان انگار فراموش کردند که استقلال یکی از پرافتخارترین باشگاه‌های آسیا است و چشم و گوش میلیون‌ها هوادار به اوضاع و اخبار تیمشان است.

این مشکلات را چه کسی باید حل کند؟
من خودم به آقای خطیر گفتم مگر نمی‌گویی من استقلالی‌ام؟ این شرایط امروز استقلال اگر می‌توانی بسم‌الله و اگر نه خداحافظ. هستند دیگرانی که بتوانند در این روزهای سخت اسپانسرهایی با شرایط مناسب‌تر از امروز جذب کنند. با این شرایط نمی‌شود در رأس باشگاه بزرگی چون استقلال کار کرد. جالب آنکه ۴۲میلیاردی که در اختیار باشگاه قرار گرفت، قرار بود خرج بدهی بازیکنان و مربیان خارجی شود اما این مبلغ به پرداخت مطالبات بازیکنان داخلی اختصاص داده شد تا به این شکل ساپینتو با شکایت از باشگاه حکم غرامت ۳۰۷هزار یورویی بگیرد.

گویا قرار است جلسه مشترک بین خطیر و نکونام برای رفع مشکلات موجود برگزار شود.
در خصوص جلسه مذکور من و پیشکسوتان بزرگواری چون حسن‌آقا روشن، علی‌آقا جباری و عمونصی پیشنهاد این جلسه را مطرح کرده‌ایم تا بلکه مشکلات حل شود چراکه ادامه شرایط فعلی تنها باعث ضرر و زیان باشگاه بزرگ استقلال خواهد شد. در فوتبال مدرن حرف اول را پول می‌زند و باز دم بچه‌ها گرم که تا به این‌جای کار به عشق هواداران تمرین می‌کنند. امیدوارم با برگزاری این جلسه مشکلات موجود حل شود که اگر حل شد چه بهتر و اگر مشکلات به قوت خود باقی ماند باید تصمیم دیگری گرفت.

چه تصمیمی؟
تصمیمی که در نهایت به خیر و صلاح استقلال باشد.

بازی‌های تیم امید و به خصوص آبی‌پوشان حاضر در این تیم را دنبال می‌کنید؟
بله اما باید گفت به نظرم بهتر بود رضا عنایتی به جای استفاده از سیدحسین حسینی از محمدرضا خالدآبادی که سنگربانی خوب و جویای نام است استفاده می‌کرد تا در این تورنمنت بر تجربیاتش افزوده می‌شد. این‌که نمی‌شود او در باشگاه خود هم ذخیره باشد و در تیم امید جایگاهی نداشته باشد. به اعتقاد من بهتر بود او نیز در این تورنمنت حضور می‌داشت و در بعضی از بازی‌ها از وجود او استفاده می‌شد. البته بردن حسینی به تیم ملی سلیقه عنایتی بوده و نمی‌شود ایرادی به آن گرفت. ارسلان هم بازیکن بسیار خوبی است و من بازی او را خیلی دوست دارم اما در این سال‌ها در حق او نیز تا حدودی اجحاف شده است. او یکی از بهترین مهاجمان فوتبال ماست و امیدوارم با دست پر به همراه تیم امید به ایران بازگردد.

و حرف پایانی؟
ان‌شاءالله با نشست مشترک خطیر و جواد نکونام طرفین با شنیدن حرف‌های یکدیگر به نتیجه‌گیری مناسبی برای بهبود اوضاع نابسامان استقلال برسند. برای ما پیشکسوتان و البته هواداران بودن خطیر یا شخص دیگر مهم نیست آن‌چه دارای اهمیت است نام بزرگ استقلال است و بس.

در همین ارتباط: در جلسه با خطیر چه گذشت؟/ بازیکنان استقلال: طلب فصل قبل خودمان  را از چه کسی باید بگیریم؟/ وعده آقای مدیرعامل به شاگردان نکونام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml