هفدهمین دوره جام پرش با اسب برگزار شد

سرپرست دبیرکلی فدراسیون سوارکاری از برگزاری هفدهمین دوره جام صدران پیشرو اسب (تور پرش با اسب ) در باشگاه سوارکاری آزمون خبر داد.

با اعلام روابط عمومی فدراسیون سوارکاری ،مصطفی دهدشتی ضمن تسلیت به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) ، با اعلام این خبر، برگزاری اینگونه مسابقات را قدمی در جهت رشد ، توسعه وآمادگی هرچه بیشتر ورزشکاراران دانست.
وی ادامه داد: این مسابقات تحت عنوان جام صدران پیشرو اسب از۱۶ تا ۱۹خرداد ماه در باشگاه سوارکاری آزمون برگزار می شود.
سرپرست دبیرکلی فدراسیون سوارکاری تصریح کرد:مسابقات در تورهای ،کوچک ، اسب جوان ، اسب خالص ایرانی ، تور متوسط ، تور بزرگ ،مالکین و مسابقات مخصوص در این دوره از مسابقات حضور دارند و سوارکاران می توانند در هر تور دو ۲ ثبت نام داشته باشند و در هریک از رده های تور از اسب های متفاوتی استفاده کنند با این تفاوت که در رده های ۱۴۰ سانتی متر به بالا با دو اسب جایزه دریافت می کنند.

دهدشتی تاکید کرد: از اسب های شرکت کننده بدون اطلاع قبلی در مسابقات ، مورد نمونه گیری دوپینگ قرار خواهند گرفت و سوارکاران باید با کمیته ضد دوپینگ همکاری لازم را داشته باشند و گواهی سلامت اسب صادره از سوی شبکه دامپزشکی محل باشگاه را به همراه داشته باشند.

سرپرست دبیرکل فدراسیون سوارکاری با تاکید بر اینکه در جریان برگزاری مسابقات ،میکروچیپ اسب ها از سوی ناظران و نماینده معاونت فنی کنترل خواهد شد ، اظهار داشت: چنانچه اسب در معاونت فنی ثبت نشده باشد و یا اطلاعات ثبت نامی اسب ها با اطلاعات ثبت شده در سامانه معاونت فنی مغایرت داشته باشد ،از شرکت در مسابقه باز خواهد ماند.
دهدشتی در ادامه به اهداف این فدراسیون اشاره کرد و افزود: جذب نیروی انسانی کارآمد ، برنامه ریزی برای رده های پایه، ایجاد زمینه مناسب برای حضور بیشتر بانوان، توجه به بعد همگانی، ترسیم چشم انداز برای حوزه قهرمانی، نگرش صنعت گونه به رشته سوارکاری با هدف حرفه ایی گری ، برگزاری دوره های مختلف آموزشی، سرلوحه قرار دادن انضباط کاری و اتحاد برای سرافرازی جامعه سوارکاری از نکاتی است که باجدیت برای تحقق صدردصدی آن تلاش می شود.

دهدشتی افزود: به این ترتیب برگزاری مسابقات پرش با اسب تحت عنوان جام صدران پیشرو از تاریخ ۱۶ خرداد ماه به مدت چهارروز به عنوان چهارمین رویداد پرش با اسب کشوری در سال ۱۴۰۲ ، بخشی ازاهدافی است که تدوین و هم اکنون در حال اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه عضویت در فدراسیون پزشکی ورزشی و داشتن کارت بیمه ورزشی الزامی است اظهار داشت : امیدواریم رقابت خوبی را از ورزشکاران شاهد باشیم.

دهدشتی در پایان یادآور شد: فینال تور متوسط به صورت وینگ راند برگزار می شود و ۲۵ درصد شرکت کنندگان به دور بعد راه پیدا می کنند و در فینال توربزرگ هر سوارکار مجاز به استفاده از یک راس اسب خواهد بود.

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml