هک نرم افزار AnyDesk

به گزارش گروه دانش و فناوری، شرکت AnyDesk در بیانیه ای از هک شدن نرم افزار دوست داشتنی کنترل از راه دور خود خبر داد. او همچنین از کاربران خواست رمز کاربری خود را به سرعت تعویض کنند و تا آپدیت بعدی برای استفاده از این نرم افزار دست نگه دارند.

این شرکت به کاربران خود هشذار ذاذه رمز حساب کاربری خود در سایت AnyDesk را سریعا تعویض کنید. این شرکت همچنین اعلام کرد اگز از این رمز در برنامه های دیگر هم استفاده کرده اید، حتما رمز خود را تغییر دهید.

در بیانیه‌ ای که شرکت AnyDesk راجع هک نرم افزارش منتشر کرده آمده که:

“به دنبال نشانه‌هایی مبنی بر وقوع یک حادثه در برخی از سیستم‌هایمان، ما یک ممیزی امنیتی انجام دادیم و شواهدی از سیستم‌های تولید به خطر افتاده پیدا کردیم. ما بلافاصله یک طرح اصلاح و پاسخ شامل کارشناسان امنیت سایبری CrowdStrike را فعال کردیم. طرح اصلاحی با موفقیت به پایان رسیده است. به مسئولان مربوطه اطلاع داده شده و ما در حال همکاری نزدیک با آنها هستیم. این حادثه مربوط به باج افزار نیست.

ما همه گواهی‌های مربوط به امنیت را لغو کرده‌ایم و سیستم‌ها در صورت لزوم اصلاح شده یا جایگزین شده‌اند. ما به زودی گواهی امضای کد قبلی را برای باینری های خود لغو خواهیم کرد و قبلاً شروع به جایگزینی آن با یک گواهی جدید کرده ایم.

سیستم‌های ما برای ذخیره کلیدهای خصوصی، نشانه‌های امنیتی یا گذرواژه‌هایی طراحی شده‌اند که می‌توانند برای اتصال به دستگاه‌های کاربر نهایی مورد سوء استفاده قرار گیرند. به عنوان یک اقدام احتیاطی، ما همه گذرواژه‌های پورتال وب خود، my.anydesk.com را باطل می‌کنیم، و توصیه می‌کنیم که کاربران در صورت استفاده از همان اطلاعات کاربری در جاهای دیگر، رمز عبور خود را تغییر دهند.

تا به امروز، ما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه دستگاه های کاربر نهایی تحت تأثیر قرار گرفته اند، نداریم. ما می توانیم تأیید کنیم که وضعیت تحت کنترل است و استفاده از AnyDesk ایمن است. لطفاً مطمئن شوید که از آخرین نسخه با گواهی امضای کد جدید استفاده می کنید.

یکپارچگی و اعتماد به محصولات ما برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و ما این وضعیت را بسیار جدی می گیریم.”

 

 

 

انتهای پیاممنبع :


تکراتووبگردیمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml