۵۵۰ میلیون وام در جیب این افراد

شورای پول و اعتبار سقف فردی طرح های حمایتی مسکن موضوع ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن را معادل ۵۵۰ میلیون تومان در تمامی شهرهای کشور تعیین کرد.

بانک مرکزی اعلام کرد: افزایش سقف وام ساخت مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان تنها مشمول طرح های حمایتی است و شامل طرح های خودمالکی نمی شود.

۱۹ اردیبهشت ماه امسال وزیر راه و شهرسازی درخصوص مباحث مربوط به افزایش ۵۰درصدی وام مسکن گفته بود: پیشنهاد افزایش وام ساخت به ۵۵۰ میلیون تومان در حال بررسی است و احتمالاً همین رقم نیز تصویب خواهد شد.

در ادامه روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: شورای پول و اعتبار در جلسه عصر امروز خود به ریاست  محمدرضا فرزین، پس از بررسی نامه شماره ۲۴۳۹۳ مورخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ با موضوع مصوبه ششمین جلسه شورای‌عالی مسکن، سقف فردی تسهیلات پروژه‌های حمایتی مسکن موضوع ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن را معادل ۵۵۰ میلیون تومان  در تمامی شهرهای کشور به‌صورت یکسان تعیین  کرد.

بانک مرکزی اخیراً هم طی نامه‌ای به مدیران عامل بانک‌های عامل نهضت ملی مسکن اعلام کرده است تنها پروژه‌های حمایتی مشمول افزایش سقف تسهیلات این طرح می‌شوند.

در این نامه که برای مدیران عامل ۲۷ بانک و موسسه اعتباری ارسال شده، آمده است؛

« نامه ذیل … در خصوص ابلاغ سقف فردی تسهیلات موضوع ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن با توجه به ابهامات به وجود آمده برای بانک های عامل در خصوص تسهیلات مذکور با توجه به مصوبات مورخ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ شورای پول و اعتبار به منظور حمایت از اقشار کم درآمد جامعه تصمیم گرفت سقف طرح های حمایتی مسکن در تمام شهرهای کشور را به همین صورت به مبلغ ۵۵۰۰ میلیون ریال افزایش دهد.

لذا با عنایت به محدودیت منابع بانکی و هدف قانونگذار (کمک به مسکن مهر) کلیه مصوبات شورای پول و اعتبار در این خصوص از جمله کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی و افزایش سقف تسهیلات مذکور صرفاً شامل پروژه‌های حمایتی مسکن می‌شود که زمین‌های آن در اختیار وزارت راه و شهرسازی است و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و پروژه‌های خودمالکی شهری/روستایی مشمول افزایش سقف و کاهش نرخ سود نمی‌شوند.

شایان ذکر است در مصوبات مذکور اعطای تسهیلات ذکر نشده است و شرایط اعطای تسهیلات مذکور از قبیل نرخ سود و سقف فردی تسهیلات تابع شرایط مندرج در قرارداد تسهیلات

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران , نهضت ملی مسکن , 
550 میلیون وام در جیب این افرادبانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران , نهضت ملی مسکن , 
550 میلیون وام در جیب این افراد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml