وزارت دادگستری آمریکا نقض تحریم‌های روسیه توسط بایننس را بررسی می‌کند

بلومبرگ می‌گوید وزارت دادگستری آمریکا درحال انجام تحقیقاتی پیرامون نقض تحریم‌ها علیه روسیه توسط صرافی بایننس است.

به گزارش گروه دانش و فناوری، وزارت دادگستری آمریکا ظاهراً درحال انجام تحقیقاتی پیرامون صرافی رمزارزی بایننس است تا ببیند این شرکت پس از تهاجم روسیه به اوکراین، با نقض تحریم‌های ایالات‌متحده به کاربران روس اجازه دسترسی به خدمات خود را داده است یا خیر.

به گزارش بلومبرگ، آغاز تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا جدیدترین اقدامی است که پس از تحقیقات مشترک با اداره درآمد داخلی آمریکا در سال ۲۰۲۱ درباره این صرافی جهانی انجام می‌شود. پنج منبع آگاه به این خبرگزاری اعلام کرده‌اند که وزارت دادگستری حالا به‌طور جدی درزمینه نقض تحریم‌ها توسط بایننس مشکوک شده است.

سخنگوی بایننس یا وزارت دادگستری هنوز به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این مورد پاسخی نداده‌اند؛ اما این صرافی می‌گوید به‌طور کامل تابع تحریم‌های بین‌المللی و تحریم‌های آمریکاست.

در اواخر ماه مارس ۲۰۲۳، کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) از بایننس به اتهام عرضه مشتقه‌های رمزارزی ثبت‌نشده تحت قوانین ایالات‌متحده شکایت کرد. بااین‌حال، این صرافی همواره با رد این ادعا اعلام کرده است که آن‌ها بزرگ‌ترین تیم تبعیت از قوانین در جهان را دارند. این تیم ظاهراً با ۷۰۰ عضو هر هفته حدود ۱۳۰۰ درخواست دولتی را بررسی می‌کند.

بایننس در روزهای اخیر اعلام کرد که مقابله با کاربران کره شمالی را هم جدی‌تر کرده است. این شرکت می‌گوید آن‌قدر با این کاربران مقابله کرده و در برابر روش‌های دورزدن تحریم توسط آنان ایستاده است تا به آن‌ها بفهماند که جایی برای فعالیتشان وجود ندارد.

از سوی دیگر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز از اوایل سال ۲۰۲۲ درحال تحقیق پیرامون رابطه بایننس با دو شرکت دیگر متعلق به «چنگ‌پنگ ژائو» است. آقای ژائو هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل بایننس است.

پیش‌تر هم گزارش‌هایی درباره نقض تحریم‌ها توسط بایننس اعلام شده بود. در تابستان پارسال رویترز در گزارشی اعلام کرد که این صرافی بزرگ همچنان به کاربران ایرانی اجازه داده است تا در پلتفرم این شرکت فعالیت کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml