پرداخت وام ویژه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومانی / مشمولان این وام میلیاردی چه کسانی هستند؟

رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران از امکان دریافت ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان از چاپخانه داران بر اساس تبصره ۱۸ برای نوسازی و تجهیز ناوگان صنعت چاپ خبر داد.

به گزارش اخبار تایمز و به نقل از ایبنا، احمد ابوالحسنی با اشاره به رایزنی های اتحادیه با وزارت حریم خصوصی برای استفاده چاپخانه داران از وام تبصره ۱۸، گفت: چاپخانه داران تاکنون تنها تا سقف ۵ میلیارد تومان وام دریافت می کردند، اما طی تعاملاتی که انجام شد. با وزارت حریم خصوصی از طریق اتاق اصناف و اتحادیه، هم اکنون چاپخانه داران می توانند با توجه به وسعت یا کوچکی واحد تجاری خود از ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان این تسهیلات دریافت کنند.

وی افزود: بر اساس جدول ارائه شده سود این وام از ۱۰ تا ۱۷ درصد و میانگین آن ۱۳ تا ۱۴ درصد خواهد بود. در این راستا رایزنی هایی برای تعیین سود ۴ درصدی برای برخی موارد خاص صورت گرفته است.

ابوالحسنی با بیان اینکه یکی از دغدغه های جدی صنعت چاپ کشور فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات آن است، گفت: هزینه نوسازی این تجهیزات به دلیل افزایش نرخ ارز و کمبود هزینه از عهده چاپخانه خارج است. نقدینگی و تخصیص تسهیلات مالی و اعتباری بلندمدت برای نوسازی این ناوگان یک ضرورت است.

پرداخت وام ویژه 50 تا 100 میلیارد تومانی / مشمولان این وام میلیاردی چه کسانی هستند؟

وی با تاکید بر نیاز صنعت چاپ کشور به نوسازی ماشین آلات گفت: در این راستا رایزنی های زیادی با نهادهای مالی و اجرایی در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پرداخت وام با شرایط ویژه به وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام داده بودیم. صنعت چاپ در این راستا زیرا نوسازی و به روز رسانی صنعت چاپ یک ضرورت است که باید برای آینده این صنعت و همچنین توسعه بازارهای صادراتی دنبال شود.

به گفته رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان تهران، به زودی فراخوان ثبت نام واحدهای صنفی از طریق اتحادیه اعلام می شود تا پس از تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین استانداری، چاپخانه داران واجد شرایط قرار گیرند. به بانک عامل معرفی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml