پیش بینی بازار هفتگی بورس / پشتیبانی فنی از شاخص کل

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران روز چهارشنبه توانست سطح حمایت را حفظ کند و با حمایت در مرز یک میلیون و ۹۳۸ هزار واحدی، ۸ هزار واحد بالا رفت و به کانال نیم نزدیک شد.
به گزارش اخبار تایمز؛ در هفته گذشته، روند شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به طور کلی نزولی بود و در حالی که شاخص در هفته قبل از سطح ۲ میلیون کاهش یافته بود، به زیر سطح نیم کانالی ۱.۹ میلیونی نیز رسید.

در روز شنبه شاخص کل ۱۶ هزار و ۶۱ واحد پایین آمد و هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. روز یکشنبه شاخص ۳ هزار و ۴۷۸ واحد افت کرد و ۴۳۳ میلیارد تومان سرمایه از بازار خارج شد.

روز دوشنبه شاخص ۲۹ هزار و ۴۱۱ واحد بالا آمد اما ۲۹۳ میلیارد تومان پول حقیقی وارد شد. سه‌شنبه بار دیگر شاخص قرمز شد و ۱۸ هزار و ۲۱۶ واحد افت کرد و ۷۰۱ میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد.

روز چهارشنبه شاخص ۸ هزار و ۳۸۴ واحد رشد کرد و ۱۵۹ میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد. بدین ترتیب، در پایان معاملات چهارشنبه، شاخص کل ۲۷ هزار و ۵۸ واحد پایین‌تر از هفته پیش ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۱.۴ درصد شود. شاخص هم وزن نیز در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۱۷ هزار و ۱۰۶ واحد پایین‎‌تر ایستاد و بازدهی منفی ۲.۵ درصدی را ثبت کرد.

در مجموع کل هفته ۲ هزار و ۱۴۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۴۲۹ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد بیشتر است.

بدین ترتیب شاخص در روز چهارشنبه توانست سطح حمایت را حفظ کند و با حمایت در مرز یک میلیون و ۹۳۸ هزار واحدی، ۸ هزار واحد بالاتر برود و به نیمه کانال نزدیک شود. بازار همانند روزهای قبل با مازاد عرضه مواجه بود اما تقویت تقاضا در نیمه دوم معاملات سیگنال مثبتی برای معامله گران است. با این همه بورس تهران به افزایش شفافیت و اعتماد سازی نیاز دارد تا بتواند سرمایه‌های خارج شده را بازگرداند وگرنه روند خرج پول حقیقی نگران کننده است. در تمامی روزهای معاملاتی این هفته پول حقیقی از بازار سرمایه خارج شد و روز چهارشنبه هفتمین روز متوالی را ثبت کرد. در نتیجه بخشی از بازار همچنان در انتظار برخی تصمیمات سیاست گذار همانند نرخ انرژی است تا استراتژی سرمایه گذاری خود را تعیین کند. این انتظار در حجم پایین معاملات نمایانگر است. شاید این انتظار در شهریور ماه به پایان برسد، به شرطی که سیاست گذار شفاف و روشن تصمیم بگیرد.

بیشتر بخوانید:

۲۷۲۱۷

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml