پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴ و سال های آینده

به گزارش گروه دانش و فناوری، از زمان راه‌اندازی بیت کوین در سال ۲۰۰۹، پادشاه ارزهای دیجیتال هر روز بیش از قبل در کانون توجهات قرار گرفته و محبوبیت و بالطبع ارزش بیشتری یافته است. وضعیت بیت کوین این روزها به نوعی است که حتی بسیاری از افرادی که شناختی از تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال هم ندارند نام آن را شنیده‌اند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هم اخیرا به انتظارات پایان دارد و اولین ETF یا صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را در اوایل سال ۲۰۲۴ رسما تایید کرد. با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۴ هاوینگ بیت‌کوین هم در راه است، انتظار می‌رود مجموعه این موارد شامل تصمیم تعیین‌کننده SEC و هاوینگ تاثیر بزرگی بر ارزش و قیمت بیت کوین داشته باشند.

با توجه به روند سریع پذیرش و جاافتادن بیت کوین در بازارهای مالی، انتظار می‌رود در مجموع ارز دیجیتال بیت کوین سال درخشانی داشته باشد. ما در این مطلب با پیش بینی بیت کوین قصد داریم به آینده بیت کوین و قیمت آن در سال‌های آینده بپردازیم. 

در ابتدای پیش بینی قیمت بیت کوین تا ۱۰ سال آینده باید گفت که این ارز دیجیتال پتانسیل بسیار بالایی برای رشد در آینده دارد. البته که عوامل بسیار مختلفی می‌تواند بر قیمت BTC موثر باشد و پیش بینی قیمت bitcoin به طور کلی کار ساده‌ای نیست.

با این اوصاف در ادامه و با تکیه بر نظرات تخصصی و پیش‌بینی‌های انجام شده توسط تحلیلگران و نهادهای برجسته به پیش بینی BTC می‌پردازیم.

پیش بینی بیت کوین چگونه است؟

پیش بینی قیمت بیت کوین 2024

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴

پیش بینی BTC به طور کلی برای آینده مثبت قلمداد می‌شود و بسیاری از کارشناسان معتقدند که این ارز دیجیتال پتانسیل رشد بیشتری دارد. عوامل مختلفی می‌تواند بر پیش بینی بیت کوین موثر باشد و این موارد عبارتند از:

  • پذیرش بیشتر توسط کسب‌وکارها و سازمان‌ها: پذیرش هرچه بیشتر ارز دیجیتال بیت کوین توسط نهادها و کسب‌وکارهای مختلف و استفاده از آن در فعالیت‌های مختلف از جمله مهمترین عوامل موثر بر آینده بیت کوین هستند.
  • توسعه فناوری بیت کوین و بلاکچین: هرچه توسعه بیشتری در شبکه بیت کوین به طور موفقیت‌آمیز انجام شود، ارزش ذاتی ارز دیجیتال بیت کوین نیز افزایش می‌یابد.
  • نوسانات بازار کریپتو: از مهمترین عوامل موثر بر قیمت BTC و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴ نوسانات بازار رمزارزها محسوب می‌شود که می‌تواند منجر به کاهش یا افزایش قیمت پادشاه رمزارزها شود.

بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده از تحلیل قیمت بیت کوین گفته می‌شود که قیمت BTC می‌تواند تا ۵ سال آینده از ۱۰۰ هزار دلار هم بالاتر برود. البته این پیش بینی بیت کوین بر اساس عوامل موثر بر قیمت بیت کوین انجام شده و عوامل دیگری مانند نوسانات بازار و تغییرات سیاسی درنظرگرفته نشده است.

در مجموع آینده بیت کوین بسیار روشن تلقی می‌شود و بر اساس تحلیل قیمت بیت کوین انتظار می‌رود که این ارز هرچه بیشتر مورد پذیرش سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

پیش بینی قیمت bitcoin در کوتاه مدت

پیش بینی قیمت بیت کوین تا ۱۰ سال آینده را بررسی آینده بیت کوین در کوتاه مدت آغاز می‌کنیم. اساسا پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال برای کوتاه مدت در بازار پرنوسان کریپتو دشوار است چراکه قیمت این ارزها بسیار نوسان دارد و نسبت به اتفاقات بازار و اخبار روز واکنش نشان می‌دهند.

ارز دیجیتال بیت کوین

 
 

در حال حاضر عوامل موثر بر تحلیل قیمت BTC عبارتند از اخبار و رویدادهای مرتبط با بیت کوین و روندهای کلی بازار. در حال حاضر و بعد از اندک نزول بعد از تایید ETF، این ارز روندی به مراتب صعودی پیش گرفته حتی از ۶۰ هزار دلار هم بالاتر رفت که برای اولین بار در سه سال گذشته رخ داده است.

البته با وجود همه دیدگاه‌های مثبت به روند بیت کوین، تحلیل قیمت bitcoin در نظر برخی از کارشناسان مبنی بر نزول این ارز در آینده نزدیک تا حدود ۴۰ هزار دلار است. به طور کلی برای تحلیل قیمت BTC پیش بینی آینده بیت کوین بایستی عوامل بسیاری را در نظر داشت و این عوامل عبارتند از موارد زیر:

  • نوسانات بازار رمزارزها: به طور کلی اگر روند بازار رمزارزها در کوتاه مدت صعودی باشد، پیش بینی شاخص بیت کوین هم حاکی از افزایش قیمت است.
  • اخبار و رویدادهای مرتبط با بیت کوین: معمولا اخبار روز و رویدادهای فاندامنتال تاثیر بسیار زیادی بر قیمت ارزهای دیجیتال و تحلیل قیمت بیت کوین دارند. پس حتما باید اخبار مرتبط با رمزارزها را در پیش بینی قیمت bitcoin در نظر داشته باشید.
  • روندهای کلی بازار: در صورتی که بازار سهام و دیگر بازارهای مالی هم روندی صعودی داشته باشند، معمولا قیمت بیت کوین صعودی خواهد بود.

پیش بینی قیمت بیت کوین در میان مدت

در ادامه پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴ و سال‌های آینده، وضعیت ارز دیجیتال بیت کوین در میان مدت را بررسی می‌کنیم. به طور کلی تحلیل قیمت bitcoin در میان مدت حاکی از رشد خوب این رمزارز است.

تحقق این پیش‌بینی البته به عوامل مختلفی مانند پذیرش بیشتر توسط شرکت‌ها، نهادها و کسب‌وکارها، توسعه شبکه بیت کوین و روند کلی بازار بستگی دارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در بلند مدت

در این بخش از پیش بینی بیت کوین به قیمت این ارز دیجیتال در بلند مدت می‌پردازیم. به طور کلی انتظار و پیش‌بینی قیمت BTC برای یک دهه یا حتی بیست سال آینده حاکی از اتفاقات بسیار جذابی برای این رمزارز است. در واقع گفته می‌شود که شاید تا ۱۰ سال آینده قیمت بیت کوین از ۱ میلیون دلار هم فراتر برود.

پیش بینی بیت کوین

این نتیجه و پیش بینی شاخص بیت کوین البته به عوامل بسیاری مانند عرضه بیت کوین، پذیرش آن توسط کسب‌وکارها و توسعه شبکه آن بستگی دارد.

پیش بینی قیمت bitcoin البته به عوامل بسیار دیگری از جمله اخبار سیاسی و اقتصادی هم بستگی دارد و می‌تواند نوسانات شدیدی برای پادشاه رمزارزها به دنبال داشته باشد.

به طور کلی هم پیش بینی BTC در بلندمدت کار دشواری است و گرچه خوش‌بینی زیادی برای آینده آن وجود دارد، اما ممکن است هر اتفاقی روند بیت کوین را دچار مشکل کند و همه چیز برعکس شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین تا ۱۰ سال آینده

در این بخش از پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴ و سال‌های آینده قیمت این ارز تا سال ۲۰۳۰ را به طور سال‌به‌سال بررسی می‌کنیم. این پیش‌بینی‌ها بر اساس شرایط فعلی بازار انجام شده و احتمال دارد در آینده عوامل مختلفی مانع از تحقق آن‌ها به طور دقیق شوند.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴

بر اساس پیش بینی شاخص بیت کوین در سال ۲۰۲۴ توسط جی پی مورگان، انتظار بر این است که در سال ۲۰۲۴ به طور میانگین قیمت بیت کوین با تمام نوسانات در حدود ۵۰ تا ۵۵ هزار دلار باشد. البته در زمان نگارش این مقاله، قیمت BTC بالاتر از این رقم است اما با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود که بیت کوین اصلاح کوچکی تجربه کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۵

قیمت بیت کوین

بنابر پیش بینی BTC توسط بلومبرگ، انتظار بر این است که سال ۲۰۲۵ سال جذابی برای پادشاه کریپتو باشد و حتی به ۷۵ هزار دلار برسد. این پیش‌بینی البته به عوامل بسیاری از جمله قوانین جدید حوزه کریپتو، پذیرش بیت کوین توسط دولت‌ها و نهادهای مختلف و رشد اقتصاد جهانی بستگی دارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۶

بر اساس تحلیل قیمت بیت کوین توسط گلکسی دیجیتال انتظار می‌رود که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۶ به حدود ۱۰۰ هزار دلار برسد. این یعنی قیمت بیت کوین به ریال در این سال به فرض عدم تغییر قیمت دلار به ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۷

بر اساس تحلیل قیمت BTC توسط فیدلیتی اینوستمنتز روند بیت کوین در سال ۲۰۲۷ همچنان صعودی خواهد بود و بیت کوین با خیال راحت مقاومت ۱۰۰ هزار دلاری را رد کرده و به حدود ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید. ادغام بیشتر در اقتصاد جهانی عامل بسیار موثری در رشد بیت کوین خواهد بود.

پیش بینی قیمت bitcoin

این یعنی قیمت بیت کوین به ریال در سال ۲۰۲۷ با تصور عدم تغییر قیمت دلار در ایران به ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۸

بر اساس تحلیل قیمت bitcoin توسط سیتی‌بانک انتظار بر این است که با یک رشد شگفت‌انگیز و پذیرش هرچه بیشتر بیت کوین، قیمت این ارز در سال ۲۰۲۸ به ۲۰۰ هزار دلار برسد. این یعنی قیمت بیت کوین به ریال در سال ۲۰۲۸ به ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون می‌رسد.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۹

بر اساس پیش بینی شاخص بیت کوین توسط مورگان استنلی انتظار بر این است که در سال ۲۰۲۹، قیمت بیت کوین تا حتی ۲۵۰ هزار دلار هم برسد.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۳۰

قیمت BTC

بر اساس تحلیل قیمت BTC توسط گلدمن ساکس انتظار بر این است که قیمت بیت کوین در اواخر دهه میلادی جاری و در سال ۲۰۳۰ حتی به ۳۰۰ هزار دلار برسد. این یعنی قیمت بیت کوین به ریال به ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

البته باید بدانید که پیش بینی قیمت بیت کوین تا ۱۰ سال آینده به عوامل بسیاری بستگی دارد و برخورد بیت کوین با چالش‌هایی مانند قوانین جدید و واکنش‌های دولت‌ها و نهادها و شرکت‌های بزرگ می‌تواند بر روند رشد شگفت‌انگیز قیمت bitcoin تاثیر منفی داشته باشد.

عوامل موثر بر تحلیل قیمت بیت کوین

در این بخش از پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴ و سالیان آینده به عوامل موثر بر قیمت بیت کوین و پیش‌بینی آن می‌پردازیم. عمده عوامل موثر در تحلیل قیمت bitcoin عبارتند از:

  • عوامل بنیادی
  • عوامل تکنیکال

عوامل بنیادی

عوامل بنیادی عواملی محسوب می‌شوند که بر ارزش ذاتی بیت کوین موثر هستند. این عوامل عبارتند از:

قیمت بیت کوین به ریال

محدود بودن عرضه بیت کوین: بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال با تعداد مشخص است و این یعنی ممکن است عرضه آن در بازار و شمار بیت کوین‌‌های در گردش کاهش یابد. این امر می‌تواند منجر به افزایش قیمت BTC در بلندمدت شود.

افزایش پذیرش بیت کوین: هرچه پذیرش بیت کوین توسط سازمان‌ها، نهادها و کسب‌وکارها بیشتر شود، تقاضا برای بیت کوین بیشتر شده و قیمت آن هم افزایش می‌یابد.

توسعه شبکه بیت کوین: بروزرسانی و توسعه شبکه بیت کوین در صورت موفقیت‌آمیز بودن می‌تواند در قیمت بیت کوین و افزایش ارزش ذاتی آن موثر باشد.

عوامل تکنیکال

عوامل تکنیکال موثر بر پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴ عواملی هستند که به طور کلی در کوتاه مدت کاربرد بیشتری دارند. این عوامل عبارتند از:

نوسانات بازار کریپتو: بازار رمزارزها یک بازار بسیار پرنوسان است که بسیار به اخبار و رویدادهای روزانه حساس است. این یعنی قیمت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین می‌تواند در کوتاه مدت شدیدا تغییر کند.

عرضه و تقاضا بیت کوین: هرچه تقاضا برای بیت کوین در بازار بیشتر باشد طبیعتا عرضه آن کمتر خواهد شد و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

عوامل روانی: عوامل روانی مانند شایعات منفی می‌تواند به طور کلی بر قیمت بیت کوین و آینده موثر باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴ توسط افراد و تحلیلگران معروف

پیش بینی قیمت بیت کوین تا 10 سال آینده

مایکل سیلور

مایکل سیلور مدیرعامل مایکرواستراتژی بر این عقیده است که در بلند مدت قیمت بیت کوین تا ۱ میلیون دلار می‌رسد. او می‌گوید بیت کوین یک دارایی ارزشمند است و محدودیت عرضه آن منجر به افزایش قیمت در بلندمدت خواهد شد.

وارن بافت

وارن بافت، سرمایه‌گذار مشهور آمریکایی می‌گوید که قیمت بیت کوین یک توهم است و به طور کلی بیت کوین ارزشی ندارد. او می‌گوید بیت کوین به عنوان یک دارایی بدون پشتوانه، تنها بر اساس عرضه و تقاضا انجام می‌شود.

بیل گیتس

مدیرعامل معروف و سابق مایکروسافت یعنی بیل گیتس هم معتقد است که بیت کوین به طور کلی یک ابزار و دارایی خطرناک است. او می‌گوید بیت کوین می‌تواند برای فعالیت‌های غیرقانونی مانند قاچاق و پولشویی استفاده شود.

جیم کرامپ

جیم کراپ به عنوان مدیرعامل اینتل بر این باور است که بیت کوین یک فناوری انقلابی و محبوب است که می‌تواند در تحول سیستم‌عای مالی سنتی نقش موثری داشته باشد.

جاستین سان

جاستین سان به عنوان بنیانگذار ترون معتقد است که بیت کوین دارایی بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود و در بلندمدت به رشد خود ادامه خواهد داد. او می‌گوید بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال ارزشمند می‌تواند برای پرداخت‌های الکترونیکی، ذخیره ارزش و سرمایه‌گذاری استفاده شود.

چانگپینگ ژائو

آینده بیت کوین

در این بخش از پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۲۴ به نظر مدیرعامل بایننس درباره بیتکوین می‌پردازیم. چانگپینگ ژائو به عنوان مدیرعامل و بنیانگذار بایننس معتقد است که بیت کوین یک دارایی بسیار ارزشمند است و در بلندمدت می‌تواند به قیمت‌های شگفت‌انگیزی در حدود ۱ میلیون دلار هم برسد. او می‌گوید که بیت کوین در مجموع دارایی ارزشمند و کاربردی است و می‌تواند برای پرداخت‌های الکترونیکی، ذخیره ارزش و سرمایه‌گذاری استفاده شود.

میخائیل بیلینسکی

میخائیل بیلینسکی به عنوان مدیرعامل شرکت Blockstream بر این باور است که بیت کوین به عنوان یک دارایی ارزشمند در آینده نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. او معتقد است که بیت کوین به عنوان یک رمزارز کاربردی می‌تواند برای ذخیره ارزش، سرمایه‌گذاری و پرداخت‌های الکترونیکی به کار رود.

چارلی لی

چارلی لی به عنوان بنیانگذار لایت کوین بر این باور است که بیت کوین به عنوان یک دارایی ارزشمند در آینده نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.

نیک کارتر

نیک کارتر به عنوان مدیرعامل Morgan Creek Digital بر این باور است که بیت کوین به عنوان یک رمزارز ارزشمند در بلند مدت به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. او بر این باور است که بیت کوین به عنوان یک ابزار کاربردی در پرداخت الکترونیک نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

بیل بارد

پیش بینی شاخص بیت کوین

بیل بارد به عنوان مدیرعامل شرکت Grayscale Investments بر این باور است که بیت کوین به عنوان یک دارایی ارزشمند در بلندمدت به قیمت ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد.

انتهای پیاممنبع :


تکراتووبگردیمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml