پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۲۸ تیر ۱۴۰۲/قیمت سکه از نگاه تحلیل گران!

نبض بورس به صورت روزانه وضعیت بازارهای موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی می کند و ضمن بررسی روند هفتگی قیمت ها، بازارهای آتی را پیش بینی می کند.

بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی ۳۰۳۱۱ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۹۸ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اخبار تایمز،  بازار ارز‌های دیجیتال در روز پنج‌شنبه ۲۲ تیر، تحت تاثیر انتشار خبری درباره‌ی پرونده‌ی حقوقی میان شرکت ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به شدت صعودی شد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۲۸ تیر ۱۴۰۲/قیمت سکه از نگاه تحلیل گران!

ارقام اولیه‌ی مربوط به احساسات مصرف‌کننده درباره‌ی بیت کوین بالاتر از حد انتظارات بوده است. احساسات مثبت مصرف‌کننده – یعنی افزایش این شاخص – غالبا نشان‌دهنده‌ی سلامت اقتصادی بوده و حاکی از افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار‌های سنتی است. این مسئله به طور بالقوه سرمایه‌ها را از بازار ارز‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین دور می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین: با توجه به اینکه شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور مکدی (MACD) اکنون در قلمروی نزولی قرار دارند بنابراین شکست سطح حمایت ۳۰,۰۰۰ دلاری می‌تواند قیمت بیت کوین را تا سطوح ۲۹,۵۰۰ و حتی ۲۸,۷۱۱ دلار کاهش دهد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۲۸ تیر ۱۴۰۲/قیمت سکه از نگاه تحلیل گران!
در مقابل، اگر بیت کوین از سطح ۳۰,۴۰۰ دلار فراتر برود، می‌تواند مسیر صعودی خود را به سمت اهداف قیمت ۳۰,۷۰۰ و ۳۱,۳۵۰ دلاری هموار کند.

قیمت سکه

قیمت سکه طرح جدید امروز در محدوده‌ی ۲۵,۱۹۰,۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۰۴ درصد کاهش داشته است.

امروز حباب تمام سکه‌ها بجز سکه امامی و بهار آزادی قرمز و کاهشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با ۱۰,۰۰۰ تومان افزایش به ۵ میلیون و ۴۷۳ هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با ۱۹۷ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب ۳ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان و ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و در نهایت ۳ میلیون و ۳۷۸ هزار تومان رسیدند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: با وحود روند صعودی طلا در بازار‌های جهانی، در بازار داخلی سکه و طلا همچنان در مسیر کاهش قیمت بوده است. این روند کاهشی از ابتدای تیر ماه ادامه‌دار و به تدریج تشدید شد، در این هفته هم شاهد قیمت انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا بودیم.
بذرافشان تاکید می‌کند: از ابتدای سال رکود و کاهش تقاضا در بازار شکل گرفته است که طبق برآوردها، نسبت به رشد تقاضا، حدودا ٧٠ درصدی رکود و کاهش تقاضا طی سال داشته‌ایم، اما در یک هفته اخیر بیشتر هم شده و این کاهش تقاضا چشمگیر شده است. این کاهش تقاضا، صنعت طلا را در وضعیت نامناسبی به لحاظ تولید قرار داده است.

قیمت طلا

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده‌ی ۲,۳۳۵,۹۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۰.۵۷ درصد کاهش داشته است.

تحلیل تکنیکال طلا: بهای طلا پس از صعود مستمر در مقیاس دو ساعته، برای رشد بیشتر، قدرت خود را تمدید می‌کند.
مقاومت بالقوه از سقف قیمت ۷ ژوئن در حدود ۱۹۶۶.۷۰ دلار ترسیم شده است. از سوی دیگر، میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (۲۰-EMA) با گرایش صعودی در سطح ۱۹۵۶.۳۳ دلار، از گاو‌های نر طلا حمایت می‌کند؛ و در نهایت، شاخص قدرت نسبی (۱۴-RSI) به زیر ۶۰.۰۰ سقوط کرده است که به خودی خود، خستگی در مومنتوم صعودی را به تصویر می‌کشد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۲۸ تیر ۱۴۰۲/قیمت سکه از نگاه تحلیل گران!

قیمت دلار

قیمت دلار امروز در محدوده‌ی ۴۱۲۵۷ تومان نیز معامله شد و نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml