پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ / معامله‌گران حرفه‌ای در انتظار ثبات نسبی + جدول

اقتصاد ۱۰۰ – بازدهی قیمت طلا و سکه در هفته دوم خرداد منفی شد. با توجه به هفته نیمه‌تعطیل پیش رو نباید انتظار روند خاصی را از قیمت طلا و سکه داشت. به نظر می‌رسد بازارساز قصد دارد قیمت دلار را در محدوده فعلی نگه دارد. از همین رو قیمت در بازار فلز زرد نیز همانند هفته‌های گذشته بر مدار قیمت دلار خواهد چرخید.

پیش بینی قیمت طلا و سکه   12 خرداد ۱۴۰۲ / معامله‌گران حرفه‌ای در انتظار ثبات نسبی + جدول

قیمت طلا و سکه روز گذشته را در روند صعودی به پایان رساند. این در حالی بود که قیمت دلار نیز به کانال ۵۱ هزار تومانی برگشت و قیمت طلای جهانی نیز صعودی بود. بنابراین بازار طلا و سکه از این دو مولفه خط گرفت.

در دومین هفته خردادماه قیمت طلا و سکه در بیشتر روزها با روند کاهشی همراه بود. این کاهش قیمت باعث شد بازدهی بازار فلز زرد منفی شود.

قیمت سکه و حباب آن 11 خرداد 1402

معامله‌‌گران بدبین طلا در انتظار

در هفته اخیر به دنبال سیگنال‌های مساعد سیاسی که روانه بازار شد قیمت سکه کاهش داشت و سکه امامی به کانال ۳۰ میلیون تومانی برگشت. این روند رفت و برگشتی قیمت در بازار فلز زرد طی دو هفته اخیر معامله‌گران را در فاز احتیاطی قرار داده است.

فعالان بازار طلا و سکه نسبت به بازار بدبین شدند و با احتیاط معامله می‌کردند. این در حالی بود که معامله‌گران حرفه‌ای دست از هر گونه مبادله‌ای کشیده‌اند و در انتظار ثبات نسبی در بازار فلز گرانبها هستند.

قیمت طلای جهانی که ابتدای این هفته تا محدوده ۱۹۴۵ دلاری نیز رسیده بود در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۷۸ دلار معامله می‌شود. باید توجه داشت در کنار افزایش محدود قیمت دلار،‌ رشد قیمت طلای جهانی نیز در روند صعودی قیمت، در بازار داخلی طلا و سکه بی‌تاثیر نیست.

با توجه به هفته پیش رو که نیمه تعطیل است، نباید انتظار روند خاصی را از قیمت طلا و سکه داشت. به نظر می‌رسد بازارساز قصد دارد قیمت دلار را در همان کانال ۵۱ تا ۵۲ هزار تومانی حفظ کند. از همین رو قیمت در بازار فلز زرد نیز همانند هفته‌های گذشته بر مدار قیمت دلار خواهد چرخید و کاهش یا افزایش خاصی را تجربه نخواهد کرد.

بازگشت سکه به کانال ۲۷ میلیونی

دیروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ سکه امامی ۲۹۱ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این قطعه با رقم ۳۰ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان معامله شد. سکه بهار افزایش ۲۹۲ هزار تومانی داشت. این قطعه بار دیگر به کانال ۲۷ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۷ میلیون و ۲۸۷ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته   نیم سکه   و  ربع سکه هر کدام ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۶ میلیون و ۷۰۰ و ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله شدند.

روز قبل  سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و با رقم ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

چرخش طلا بر مدار انس جهانی

دیروز قیمت طلا  با افزایش قیمت دلار و انس جهانی همراه شد. هر مثقال طلا روز گذشته با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان معامله شد و حدود ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. هر گرم طلا نیز حدود ۱۰ هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۵۰۴ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۴۷۰هزار تومان معامله شد.

روز گذشته حباب سکه در تمام قطعات افزایش قیمت داشت. بیشترین مقدار افزایش قیمت حباب مربوط به سکه بهار با ۱۳۰ هزار تومان رشد بود.

منبع : تجارت نیوز

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml