چگونه حساب ارزی باز کنیم؟ + شرط اصلی خرید دلار دولتی

اقتصاد ۱۰۰- از ابتدای امسال خرید ارز سهمیه ای با کارت ملی با تغییراتی مواجه شد و از این پس مردم برای خرید ارز سهمیه ای ابتدا حساب ارزی باز می کنند و سپس سهمیه ارزی به حساب آنها واریز خواهد شد.

چگونه حساب ارزی باز کنیم؟ + شرط اصلی خرید دلار دولتی

 بر اساس آخرین بخشنامه صادر شده از سوی بانک مرکزی ، از روز ۱۴فروردین ماه خرید ارز سهمیه‌ای با کارت ملی به حساب ارزی مردم واریز خواهد شد. پیش از این مردم با پرداخت وجه می‌ توانستند نسبت به خرید سهمیه ۲۰۰۰ یورویی خود یا معادل آن نسبت به سایر ارزها از طریق صرافی‌ ها و شعب بانکی منتخب و مجاز اقدام کنند.

اما این روند با تغییراتی مواجه شد. به گونه‌ ای که از این به بعد مردم برای خرید ارز سهمیه‌ ای باید ابتدا حساب ارزی باز کنند و این مبلغ به صورت ارزی به حساب آن‌ ها واریز خواهد شد. براین اساس، افراد باید برای باز کردن حساب ارزی، معادل ریالی ۱۰۰ دلار را به حساب خود واریز کنند و همچنین، امکان برداشت اسکناس، پنج روز کاری پس از افتتاح حساب ممکن است.

یکی از آسان ترین روش‌ های افتتاح حساب ارزی در بانک ملی، استفاده از سامانه بام است. بدین ترتیب ابتدا باید در بانک ملی صاحب حساب باشید یا اگر نیستید یک حساب افتتاح کنید. در مرحله بعد به سامانه بام بانک ملی به آدرس مراجعه کرده و در قسمت افتتاح حساب ارزی، حساب مورد نظر خود را انتخاب و سپس مراحل دیگر را طی می کنید.

قابل ذکر است که شنیده ها حاکی از این است که از سال جاری افرادی که ارز سهمیه‌ای دریافت می‌ کنند، این موضوع احتمالا در ارزیابی دریافت یارانه آن‌ ها تاثیرگذار خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml