کاهش قیمت خودرو شدیدا ادامه دارد…

همزمان با ابتدای مردادماه، کاهش قیمت خودرو طی ۴ ماه گذشته ادامه دارد.

به گزارش اخبار تایمز، امروز ۱ مرداد ماه ۱۴۰۲ قیمت خوردو اعلام شد.قیمت خودرو در چند روز اخیر روند کاهشی داشته و امروز با شروع فصل دوم تابستان شدت بیشتری گرفته است.

فعالان بازار خودرو معتقدند با وجود کاهش قیمت ها، خریدار در بازار وجود ندارد.

سعید موتمانی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران درباره وضعیت فعلی بازار می گوید: بازار خودرو در رکود کامل است، مراجعه مشتریان کمتر و معاملات تقریبا صفر است.

کاهش قیمت خودرو شدیدا ادامه دارد...

وی درباره دلایل رکود بازار خودرو می گوید: در روزهای گذشته با توجه به داغ بودن بحث واردات خودروهای نو و کارکرده، بسیاری از مردم منتظر آثار این طرح هستند.

موتمنی درباره تاثیر واردات خودروهای نو و کارکرده خارجی بر بازار خودروهای داخلی می گوید: زمانی که واردات خودرو انجام شود روی خودروهای داخلی نیز تاثیرگذار خواهد بود. به این ترتیب ابتدا خودروهای مونتاژی را تحت تاثیر قرار می دهد، به عنوان مثال خودروهای مونتاژی که در حال حاضر با قیمت ۵۰ هزار تومان و ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب در بازار به فروش می رسند، زمانی که واردات آزاد شود، حتی اگر قیمت مصوب آنها کاهش پیدا نکند، به طور خودکار ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان زیر قیمت در بازار به فروش می رسند.

پراید ۶۰ میلیون تومان ارزان شد

در این شرایط، آن‌طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد، از ابتدای امسال تاکنون قیمت پراید ۱۵۱ در حدود ۳۰ میلیون تومان ارزان شده است. این خودرو در حال حاضر ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارد. اگرچه این خودرو در ۲۱ فروردین ماه تا حد ۳۲۰ میلیون تومان هم بالا رفت و اگر بخواهیم قیمت‌ها را با این تاریخ مقایسه کنیم، پراید ۱۵۱ تاکنون در حدود ۶۰ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

پژو۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز از ابتدای سال تاکنون کاهش ۱۲۰ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده است. این خودرو هم‌اکنون در بازار ۵۲۰ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت پژو۲۰۶ MC اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز از ۹۵۰ میلیون تومان در ابتدای سال، به ۷۲۵ میلیون تومان رسیده است. این خودرو یعنی تاکنون ۲۲۵ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

در این میان، پژوپارس LX مدل ۱۴۰۲ از ابتدای سال تاکنون ۱۰۵ تومان کاهش قیمت داشته و قیمت آن از ۷۱۰ میلیون تومان به ۶۰۵ میلیون تومان تغییر کرده است.

تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ از ۹۴۰ میلیون تومان در ابتدای سال به ۷۸۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است. این خودرو یعنی ۱۶۰ میلیون تومان ارزان شده است.

تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مول ۱۴۰۱ هم در طول این ۴ ماه ۳۰ میلیون ارزان شده و در بازار ۳۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است.

اما دناپلاس اتوماتیک توربو مدل ۱۴۰۲ در طول ۴ ماه گذشته ۱۹۰ میلیون تومان ریخته است و در بازار ۸۱۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است.

راناپلاس مدل ۱۴۰۱ در حال حاضر در بازار ۴۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. این خودرو از ابتدای سال تاکنون ۱۲۵ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

منبع :خبر آنلاین


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml