کشف ۱۷ قلم شیء عتیقه ۳۰۰۰ ساله در همدان

اقتصاد ۱۰۰- همدان فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان از کشف ۱۷ قلم اشیاء تاریخی و فرهنگی مربوطه به هزاره اول قبل از میلاد در یک زمین کشاورزی خبر داد.

کشف ۱۷ قلم شیء عتیقه ۳۰۰۰ ساله در همدان

سرهنگ جواد خدامرادی اظهار کرد: طبق اطلاع و اخبار واصله از فراجای استان مبنی بر پیدایش تعدادی اشیاء عتیقه، این موضوع در دستور کار یگان حفاظت قرار گرفت که با همکاری فراجا و نیز پلیس امنیت اقتصادی این اشیاء که توسط شخصی از باغداران منطقه به صورت اتفاقی پیدا شده بود، تحویل این یگان شد.

وی ادامه داد: این آثار که شامل هفت قطعه ظرف سفالی سالم، سه ظرف مفرغی سالم و هفت ظرف سفالی شکسته است که کارشناسان قدمت ۳۰۰۰ ساله را برای این اشیاء تخمین زدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان افزود: بیشتر ظروف سفالی کشف شده، ساده و بدون نقش و نگار هستند و تنها در برخی از آنها تزئیناتی به شکل هندسی و هاشور دیده می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی استان، وی گفت: در راستای جلب مشارکت‌های مردمی، یگان حفاظت آماده دریافت هر گونه اطلاعات و اخبار مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی در حفظ و صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی است.

منبع: ایسنا

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml