کلاهبرداری جدید در شاد / دانش آموزان کلیک نکنید!

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا به دانش آموزان نسبت به ترفند جدید مجرمان سایبری برای دریافت ۳۲ گیگابایت اینترنت رایگان برای آموزش هشدار داد.

به گزارش اخبار تایمز؛ رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا فراجا سرهنگ علی‌محمد رجبی امروز دوشنبه ۶ آذرماه ۱۴۰۲ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص کلاهبرداری با ترفند دریافت اینترنت رایگان به دانش آموزان هشدار داد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا فراجا تصریح کرد: اخیراً پیامی مبنی بر «دریافت ۳۲ گیگ اینترنت رایگان در اپلیکیشن شاد از سوی آموزش و پرورش» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می شود که جعلی بوده و ترفند کلاهبرداران برای دسترسی به حساب بانکی شهروندان است.

وی با بیان اینکه افراد نباید به پیامک‌های ارسال شده با سرشماره شخصی توجه کرده و برروی لینک‌های ارسالی کلیک کنند خاطرنشان کرد: بارها به شهروندان در خصوص کلاهبرداری با ارسال پیامک‌های ناشناس در قالب سامانه ثنا، سامانه سهام عدالت، ابلاغ اوراق قضایی و اینترنت رایگان هشدار داده‌ و گفته‌ایم که مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی و بررسی شرایط روز پلتفرم‌های مجرمانه طراحی کرده و با ارسال رندومی به افراد در صدد دسترسی به حساب کاربری و اطلاعات بانکی آنها هستند تا در ادامه بتوانند کلاهبرداری کنند.

وی از هموطنان درخواست کرد که در صورت مواجهه با چنین مواردی با پلیس فتا به شما ۰۹۶۳۸۰ تماس حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml