یک طلا، سه نقره و یک برنز برای ایران

یک طلا، سه نقره و یک برنز برای ایران

کاروان کوراش ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی آسیا به ۵ مدال رنگارنگ دست یافت.

یک طلا، سه نقره و یک برنز برای ایران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، رقابت‌های دوازدهمین دوره کوراش قهرمانی آسیا از صبح امروز (جمعه ۸ – اردیبهشت ماه ۱۴۰۲) به میزبانی شهر هانگژو چین آغاز شد که در پایان روز نخست این مسابقات ۷ ورزشکار کاروان کشورمان به روی “گیلم” رفتند که حاصل آن “یک مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز” بود.
نتایج نمایندگان ایران در این پیکارها که حکم تست ایونت بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو چین را نیز دارد، به شرح زیر است:

*محمد محمدی بریمانلو طلا ضرب کرد
“محمد محمدی بریمانلو” پس از استراحت در دور نخست، در مرحله دوم به مصاف “گوربانوف” از ترکمستان رفت و ضمن کسب برتری مقابل این ورزشکار راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی درمرحله نیمه‌نهایی “بکادیل شیمردناوف از قزاقستان” را شکست داد و فینالسیت وزن ۸۱- کیلوگرم دوازدهمین دوره مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد. این نماینده شایسته کشورمان با یک نمایش زیبا در دیدار نهایی “سی.تی. هوانگ” از چین تایپه را شکست داد و به مدال طلای مسابقات کوراش قهرمانی آسیا دست یافت. این نخستین مدال طلای کاروان ایران در پیکارهای قهرمانی آسیا هانگژو چین بود.

*مدال نقره بر گردن صادق آذرنگ
“صادق آذرنگ” نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم کشورمان در دور نخست به مصاف “سارینچاوکتئو” از چین رفت و ضمن برتری مقابل این حریف قدرتمند راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز “مظافروف” از قزاقستان را شکست داد و به نیمه‌نهایی صعود کرد. نماینده شایسته کشورمان نیز در مرحله نیمه‌نهایی ضمن کسب برتری مقابل “ایشانمیرات اتایوف” از ترکمنستان راهی فینال مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد تا با “میرزامرادف” ازبکستانی برای کسب مدال طلای این پیکارها دیدار کند. وی در دیدار نهایی و در شرایطی که از حریف خود پیش بود در یک لحظه غافلگیر شد و مدال طلای این دسته وزنی را از دست داد و به مدال نقره بسنده کرد.

*مجید وحید بریمانلو نقره‌ای شد
مجید وحید بریمانلو در وزن ۶۶- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در مرحله دوم به مصاف “گالاسن ژاموسو” از چین رفت و مقتدرانه مقابل این ورزشکار به برتری رسید. وی درمرحله نیمه‌نهایی به مصاف “خیراندیش” از تاجیکستان رفت و ضمن کسب برتری مقابل این کوراش‌کار راهی دیدار نهایی وزن ۶۶- کیلوگرم شد. نماینده شایسته کشورمان در فینال به مصاف “امان شوکریف” ازبکستانی رفت و با قبول شکست مقابل این ورزشکار به مدال نقره این پیکارها دست یافت.

*مدال نقره وزن ۸۷+ بانوان به فاطمه برمکی رسید
“فاطمه برمکی” در وزن ۸۷+ کیلوگرم زنان در نخستین بازی مقابل ورزشکاری از هند قرار گرفت و ضمن کسب برتری به مصاف کوراش‌کاری از چین رفت. نماینده سنگین وزن کوراش زنان ایران در دومین دیدار مقابل کوراش‌کار قدرتمند چینی بازی را واگذار کرد. “برمکی” در آخرین دیدار خود به مصاف نماینده ازبکستان رفت و ضمن برتری مقابل این حریف به مقام دوم دسته وزنی ۸۷+ دست پیدا کرد و صاحب گردن آویز نقره شد. پیکارهای وزن ۸۷+ کیلوگرم به صورت دوره‌ای برگزار شد.

*دنیا آقایی برنز آسیا را کسب کرد
“دنیا آقایی” نماینده وزن ۷۰- کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در مرحله دوم به مصاف “کوربانوا” از ترکمستان رفت و به برتری دست یافت. وی با این برد راهی دیدار نیمه‌نهایی این دسته وزنی شد. “آقایی” در مرحله نیمه‌نهایی بازی را به “سالیکوا” قزاقستانی واگذار کرد و موفق نشد راهی دیدار نهایی شود. با این نتایج “دنیا آقایی” به مقام سوم مشترک مسابقات کوراش قهرمانی آسیا دست یافت.

*هدیه یزدانی حذف شد
در دیگر رقابت امروز نیز “هدیه یزدانی” نیز در وزن ۶۳- کیلوگرم زنان پس از استراحت در دور نخست به مصاف “کادیربرگانوف” از ازبکستان رفت و با پذیرش شکست از این ورزشکار حذف شد.

*حذف فرزین شاهباز
فرزین شاهباز نیز در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم مردان نیز در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد. وی در مرحله بعدی به مصاف “تجنوف” از ترکمستان رفت و با قبول شکست مقابل این ورزشکار از پیکارها کنار رفت.

این رقابت‌ها فردا (شنبه ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲) هم پیگیری خواهد شد و ۴ نماینده دیگر کشورمان به نام‌های الیاس پاکدل، طاهره آذرپیوند، ملیکا امیدوندی و سمانه خجسته به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

ترکیب تیم‌های ملی مردان و بانوان ایران به شرح زیر است:

تیم مردان:
مجید وحید بریمانلو
الیاس پاکدل
محمد محمدی بریمانلو
صادق آذرنگ
فرزین شهباز
سرمربی: الیاس علی‌اکبری

تیم بانوان:
طاهره آذرپیوند
هدیه یزدانی
دنیا آقایی
ملیکا امیدوندی
سمانه خجسته
فاطمه برمکی
سرمربی: محبوبه خورشیدی
رضا مهنان به عنوان مدیر فنی تیم را همراهی می‌کند.

۲۵۷ ۲۵۱

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml