پیش بینی جدید قیمت طلا و سکه/ قیمت ها تند تر می شود؟!

طلا و سکه در هفته نیمه تعطیل شهریور ماه با بازدهی مثبت بسته شدند. این میزان افزایش متاثر از رشد محدود قیمت دلار بود و طلای جهانی با کاهش بیش از ۲۰ دلاری سیگنالی به بازار طلا ارسال نکرد. در عین حال بازارهای مالی منتظر مشخص شدن اخبار در پایان تابستان هستند.

به گزارش اخبار تایمز؛ قیمت طلا و سکه در هفته نیمه تعطیل شهریورماه با بازدهی مثبت به پایان رسید اما این افزایش قیمت محدود و متاثر از افزایش تقاضا در بازار ارز بود. پیش بینی قیمت طلا و سکه را در ادامه بخوانید.

سیگنال های ورودی به بازارهای مالی در هفته دوم شهریور ماه مطلوب بود. به گفته معامله گران، اگرچه اخبار سیاسی ورودی به بازار مثبت است، اما اثر خود را از دست داده و بازار منتظر اخبار قطعی در خصوص لغو تحریم ها و توافق برجام است.

بازار منتظر کدام سیگنال است؟

موضوع نشست شورای حکام در ۲۰ شهریور و موضوع پایان تحریم‌های ۸ ساله ایران و تمدید یا عدم تمدید آن، از سیگنال‌هایی است که بازارهای مالی در انتظار تعیین تکلیف آن است. به اعتقاد معامله‌گران بازار طلا همین سیگنال‌ها نیز سایه رکود را بر بازار فلز زرد سنگین‌تر و به اصطلاح بازار را انتظاری کرده است.

تحلیلگران بازارها مهم‌ترین مقاومت پیش روی سکه امامی را محدوده ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌دانند. به نظر می‌رسد برای هفته سوم شهریور نیز با توجه به انتظار برای تعیین و تکلیف اخبار سیاسی، معاملات بازار طلا در محدوده‌های فعلی نوسان داشته باشند.

روند باثبات قیمت در روز پنجشنبه

روز گذشته قیمت طلا و سکه تغییر قیمتی چندانی نداشتند و با همان قیمت‌های روز سه‌شنبه معامله شدند. روز پنجشنبه ۱۵ شهریور قیمت سکه امامی با قیمت ۲۸ میلیون و ۱۵۷ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۰۸ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته سکه‌های نیم، ربع ‌ و گرمی بدون تغییر و با قیمت روز قبل معامله شدند. روز قبل نیم‌سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه گرمی با رقم ۶ میلیون تومانی روز گذشته معامله شد.

دیروز قیمت طلا کاهش داشت. هر مثقال با کاهش ۴۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۱۸۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۰ هزار تومانی داشت و به قیمت دو میلیون و ۳۵۳ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۳۲۲ هزار تومان رسید.

لازم به ذکر است قیمت جهانی طلا در زمان نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۱۹ دلار معامله می شود و نسبت به مدت مشابه هفته گذشته ۲۶ دلار کاهش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml