۱۰ کشور با بیشترین تجاوز جنسی

آمارهای نگران کننده ای در مورد میزان تجاوز جنسی در جهان وجود دارد.

به گزارش اخبار تایمز؛ بر اساس آمارهای جهانی در هر دقیقه ۱۳۸۰۰ کودک قربانی تجاوز به کودکان می شوند. در سال ۲۰۱۴، ۴۵ درصد از تجاوزهای گزارش شده به پلیس در آفریقای جنوبی، تجاوز به کودکان است. ۵۰ درصد از کودکان آفریقای جنوبی قبل از ۱۸.۱ سالگی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. ۸۵ درصد آنها توسط جنایتکارانی که می شناسند مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند.

کشورهایی که بیشترین تعداد موارد تجاوز جنسی را دارند

تخمین زده می شود که تقریباً ۳۵ درصد از زنان در سراسر جهان در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه کرده اند. در تعاریف، تجاوز جنسی یک فعالیت جنسی غیرقانونی است که معمولاً به زور یا تحت تهدید آسیب بر خلاف میل شخص انجام می شود.

بر اساس داده های نظرسنجی جهانی جمعیت “آمار تجاوز جنسی بر اساس کشور ۲۰۲۰″، تخمین زده می شود که تقریباً ۳۵ درصد از زنان در سراسر جهان در طول زندگی خود تجاوز جنسی را تجربه کرده اند.

10 کشور با بیشترین تجاوز جنسی

از آنجا که بسیاری از زنانی که خشونت جنسی را تجربه می‌کنند، به ندرت تجاوز را گزارش می‌کنند یا درباره آن اظهار نظر می‌کنند، گزارش آمار دقیق تجاوز چالش برانگیز است.

با این حال، برخی از مطالعات ملی نشان می دهد که بر اساس داده های سازمان ملل متحد، تا ۷۰ درصد از زنان در طول زندگی خود خشونت فیزیکی و/یا جنسی را از طرف شریک جنسی خود تجربه کرده اند.

بر اساس داده های موجود در مورد تجاوز جنسی در اکثر کشورها، کمتر از ۴۰ درصد از زنانی که خشونت جنسی را تجربه می کنند، به دنبال کمک هستند و کمتر از ۱۰ درصد از مجریان قانون کمک می خواهند.

کدام کشورها بیشترین میزان تجاوز جنسی را دارند؟

 1. آفریقای جنوبی
  آفریقای جنوبی با ۱۳۲.۴ بیشترین نرخ تجاوز جنسی را در جهان دارد. حدود ۶۶۱۹۶ حادثه در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شورای تحقیقات پزشکی آفریقای جنوبی، بر اساس داده های بررسی جمعیت جهان، تقریباً از هر چهار مرد مورد بررسی، یک نفر اعتراف کرده است که مرتکب تجاوز جنسی شده است.
 2. بوتسوانا
  بوتسوانا با نرخ تجاوز جنسی ۹۲.۹۰ و ۱۸۶۵ واقعه در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در رتبه دوم قرار دارد.
 3. لسوتو
  لسوتو ۸۲.۷۰ مورد تجاوز جنسی و حدود ۱۷۷۷ حادثه در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر دارد.
 4. سوازیلند
  سوازیلند به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر ۸۴۹ مورد تجاوز به عنف را ۵۰/۷۷ ثبت کرده است.
 5. برمودا
  برمودا با نرخ ۶۷.۳۰ تجاوز به عنف و ۴۳ حادثه در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر پنجمین کشور است.
 6. سوئد
  بر اساس داده های نظرسنجی جهانی جمعیت، سوئد ۶۳.۵۰ تجاوز به عنف و حدود ۵۹۶۰ حادثه در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر دارد.
 7. سورینام
  سورینام به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر ۲۲۳ مورد تجاوز جنسی را ثبت کرده است که نرخ تجاوز جنسی ۴۵.۲۰ بوده است.
 8. کاستاریکا
  کاستاریکا ۳۶.۷۰ مورد تجاوز جنسی و حدود ۱۶۸۵ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر دارد.
 9. نیکاراگوئه
  نیکاراگوئه ۱۸۲۹ واقعه در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر را با نرخ تجاوز جنسی ۳۱.۶۰ ثبت کرده است.
 10. گرانادا
  نرخ تجاوز جنسی گرانادا ۳۰.۶۰ است که ۳۲ واقعه در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر است.

10 کشور با بیشترین تجاوز جنسی

در اینجا برخی از کشورهای دیگر با نرخ بالای تجاوز وجود دارد:

بنگلادش

بنگلادش دارای ۱۱۶۸۲ حادثه به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر از کل جمعیت با نرخ تجاوز جنسی ۹.۸۲ است. به گفته سازمان محلی حقوق بشر عین و سالیش کندرا (ASK)، بین ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۰، حداقل ۹۷۵ مورد تجاوز جنسی در بنگلادش گزارش شده است که ۲۰۸ مورد تجاوز جنسی گروهی بوده است.

هند

تعداد حوادث تجاوز جنسی در هند تا سال ۲۰۲۰ به ۲۲۱۷۲ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰ شهروند با نرخ تجاوز ۱.۸۰ خواهد رسید. به گفته این سازمان محلی حقوق بشر، بر اساس داده های بررسی جمعیت جهان. هند در سال ۲۰۱۹ به طور متوسط ۸۷ مورد تجاوز در روز را ثبت کرده است.

پاکستان

سازمان غیردولتی ساحل ۳۸۳۲ مورد کودک آزاری را در سال ۲۰۱۸ گزارش کرده است که نسبت به سال ۲۰۱۷ (۳۴۴۵ مورد) ۱۱ درصد افزایش داشته است.

چین

گزارش فدراسیون زنان تمام چین تخمین زده است که تقریباً ۴۰ درصد از زنان چینی که در یک رابطه یا ازدواج هستند، خشونت فیزیکی یا جنسی را تجربه می کنند.

ژاپن

بر اساس آمار مربوط به جنایت استاد ملت، میزان تجاوز جنسی: تعداد تجاوز جنسی به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ شهروند تا سال ۲۰۲۰، ۱۲۸۹ مورد است.

ایالات متحده آمریکا

میزان تجاوز جنسی در ایالات متحده ۲۷.۳ است. مانند بسیاری از کشورهای دیگر با ۸۴۷۶۷ مورد تجاوز جنسی گزارش شده است. بر اساس داده های نظرسنجی جهانی جمعیت، تنها ۹ درصد از متجاوزان در ایالات متحده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و تنها ۳ درصد از متجاوزان یک روز را در زندان می گذرانند، در حالی که ۹۷ درصد از متجاوزان در ایالات متحده آزاد خواهند شد. .

بروز تجاوز جنسی یا تجاوز جنسی گزارش شده توسط خود از ۱.۴ قربانی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۱۲ سال یا بیشتر در سال ۲۰۱۷ به ۲.۷ در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. بر اساس داده های نظرسنجی، تخمین زده می شود که ۷۳۴۶۳۰ نفر مورد تجاوز قرار گرفته اند (تهدید یا تلاش کرده اند). تکمیل شد) در ایالات متحده در سال ۲۰۱۸.

در ایالات متحده، ۷۰ درصد تجاوزها توسط فردی انجام می شود که قربانی می شناسد. زنان ۱۶ تا ۱۹ ساله چهار برابر بیشتر در معرض تجاوز جنسی یا تجاوز جنسی و دانش آموزان دختر ۱۸ تا ۲۴ ساله سه برابر بیشتر در معرض تجاوز جنسی قرار دارند. تراجنسیتی ها و افراد دارای معلولیت دو برابر بیشتر قربانی تجاوز جنسی یا تجاوز جنسی می شوند.

روسیه

میزان تجاوز به عنف در روسیه ۳.۴۰ بوده که ۲۹۰۷ مورد در سال ۲۰۲۱ گزارش شده است.

در سال ۲۰۱۹، حدود ۳۲۰۰۰ جرم تجاوز به عنف و اقدام به تجاوز جنسی در روسیه به ثبت رسیده است که نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

آیا شما قربانی تجاوز جنسی، تجاوز جنسی یا آزار و اذیت هستید؟

تجاوز جنسی نوعی خشونت جنسی است که در آن شخصی از زور یا اجبار استفاده می کند تا شما را مجبور به فعالیت جنسی ناخواسته کند. فرقی نمی کند زن، مرد یا کودک باشید، ممکن است قربانی بعدی آزار جنسی باشید.

10 کشور با بیشترین تجاوز جنسی

انواع سوء استفاده جنسی

خشونت جنسی، تجاوز جنسی، مانند تجاوز جنسی، و آزار جنسی رفتارهای جنسی ناخواسته یا توهین آمیز نسبت به شما هستند.

نمونه هایی از خشونت جنسی:

 • توجه یا پیشرفت های جنسی ناخواسته مکرر از جمله در محل کار یا توسط کارفرمای شما
 • قرار دادن عضو یا جسمی در واژن (تجاوز جنسی) یا مقعد یا دهان (لواط) بدون رضایت شما
 • اجبار به داشتن رابطه جنسی بدون محافظت در برابر بیماری های مقاربتی بدون اجازه شما
 • از برهنه شدن شما به روش جنسی صریح فیلم یا عکس گرفته شود
 • قرار گرفتن در معرض یک عمل جنسی خشونت آمیز و آزاردهنده بدون اجازه شما
 • عکس‌ها یا فیلم‌های جنسی بدون رضایت شما در فضای مجازی منتشر می‌شوند
 • تجاوز جنسی توسط بیش از یک نفر (تجاوز گروهی) یا تجاوز به عنف توسط یک فرد در یک دوره زمانی (تجاوز زنجیره ای)
 • بوسیده شدن یا لمس شدن بدون رضایت شما یا وادار شدن به اجبار یا زور برای لمس یا بوسیدن شخصی

اثرات خشونت جنسی

 • از دست دادن اعتماد به مردم به طور کلی
 • داشتن فلاش بک در مورد سوء استفاده جنسی
 • احساس افسردگی و ناامیدی، همراه با افکار خودکشی
 • نیاز شدید به کناره گیری از معاشرت
 • احساس عصبانیت و ترس، به ویژه در اطراف افرادی که به هر نحوی به آزارگر شباهت دارند
 • به حداقل رساندن سوء استفاده به عنوان شدید نبودن سوء استفاده دیگران
 • انفجارهای ترس، اضطراب و وحشت
 • تمایل به مصرف بیش از حد الکل، مواد مخدر یا قمار
 • به عنوان یک قربانی خشونت جنسی، ممکن است همزمان احساس خشم، ناامیدی، انتقام‌جویی، ناامیدی و پوچی کنید. این یک
 • واکنش کاملا طبیعی به چنین رویداد آسیب زا است.

10 کشور با بیشترین تجاوز جنسی

راه بهبودی بعد از تجاوز چیست؟

واکنش‌های عاطفی و روانی بسیاری وجود دارد که قربانیان تجاوز ممکن است تجربه کنند، از جمله:

 • افسردگی
 • افکار خودکشی
 • فلاش بک ها
 • اختلال استرس پس از حادثه

اگر افکار خودکشی دارید، برای حمایت و کمک از یک مشاور آموزش دیده با خط ملی پیشگیری از خودکشی به شماره ۹۸۸ تماس بگیرید. اگر شما یا یکی از عزیزانتان در معرض خطر فوری هستید، با ۹۱۱ تماس بگیرید.

برخی از قربانیان حتی ممکن است به رفتارهای خود تخریبی مانند آسیب رساندن به خود، اختلالات خوردن و سوء مصرف مواد به عنوان راهی برای مقابله دست بزنند. اما این چیزها نباید برای شما واقعیت داشته باشند.

برای یافتن راه های سالم برای کنار آمدن با آنچه اتفاق افتاده کمک بخواهید. در حالی که مهم است که اطراف خود را با افراد حمایت کننده احاطه کنید، عاقلانه است که از طریق گروه های حمایتی، مشاوره فردی و برنامه های بهبودی از بیرون کمک بگیرید. نکته کلیدی این است که آنچه را که برای شما مناسب است پیدا کنید. در اینجا چند راه دیگر وجود دارد که می توانید از این تجربه شفا پیدا کنید.

زنده ماندن و بهبودی از خشونت جنسی می تواند فرآیند بسیار دشواری باشد که می تواند منجر به انزوا شود. به خصوص اگر با تمام افکار و احساسات مختلفی که در کنترل آنها مشکل دارید دست و پنجه نرم می کنید. در این صورت باید بلافاصله موضوع را با یک روانشناس در میان بگذارید تا او در حل مشکلات احتمالی روانی به شما کمک کند.

توجه داشته باشید که انجام این فرآیند در تجاوز جنسی و بازگشت به زندگی عادی ممکن است چندین ماه یا حتی سالها طول بکشد و در نتیجه فرد از روابط جنسی و عاطفی طبیعی می ترسد.

این نشان می دهد که گزارش دادن به آنها اجازه می دهد تا کنترل زندگی خود را دوباره به دست آورند. اگر تصمیم دارید آنچه را که اتفاق افتاده گزارش دهید، ممکن است بخواهید یکی از دوستان یا خویشاوندان را برای حمایت با خود ببرید.

اگر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اید چه باید بکنید؟

کسانی که مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند مشکلات زیادی خواهند داشت. در ادامه به شما خواهیم گفت که در صورت بروز چنین اتفاقی چه باید کرد.

 • خودمراقبتی را تمرین کنید
  پس از آسیبی مانند تجاوز جنسی یا تجاوز جنسی، مهم است که از بدن خود مراقبت کنید – حتی اگر نمی خواهید. جدای از التیام هر گونه جراحت، می خواهید مطمئن باشید که درست غذا می خورید، ورزش می کنید و به اندازه کافی می خوابید.

  اگر مشکل خواب دارید یا کابوس می بینید، حتما با پزشک خود یا پزشک متخصص دیگری صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند چیزی را تجویز کنند که به شما کمک کند بخوابید یا پیشنهاداتی در مورد نحوه برخورد با کابوس‌ها و فلاش بک‌ها ارائه دهند.

  علاوه بر اینکه از نظر جسمی از خود مراقبت می کنید، از نظر عاطفی نیز می خواهید از خود مراقبت کنید. برخی افراد دریافتند که روزنامه نگاری، مدیتیشن و کتاب های الهام بخش مفید هستند. برخی دیگر از معاشرت با دوستان یا تماشای یک فیلم خنده دار لذت می برند.

  قبل از مصرف هر رسانه ای، ایده خوبی است که نظرات را بخوانید تا خط داستانی را پیدا کنید. شما نمی خواهید فیلمی با صحنه های جنسی یا عاشقانه را در اوایل تماشا کنید، زیرا ممکن است برای شما محرک باشد.

 • درمان را در نظر بگیرید
  بسیاری از مردم دریافتند که گروه های درمانی و حمایتی در بهبودی آنها مفید است. به عنوان مثال، هر دو اغلب فضاهای غیر قضاوتی هستند که می توانید در مورد هر چالشی که در حال تجربه هستید صحبت کنید و روی آن کار کنید.

  اگر افسردگی یا افکار خودکشی دارید، درمان نیز مفید است. یک مشاور یا روان درمانگر می تواند درمان این شرایط را ارائه دهد.

هنگام انتخاب یک درمانگر، مطمئن شوید که فرد در کمک به قربانیان تجاوز جنسی و تجاوز جنسی مجرب است. مصاحبه با چند درمانگر یا چند جلسه قبل از یافتن درمانگر مناسب کاملاً قابل قبول است.

برای اینکه درمان موثر باشد، مهم است که با درمانگر خود راحت باشید و بتوانید در مورد احساسات و چالش های خود صادق باشید.

مهم نیست که چه مسیری را برای بهبودی انتخاب می کنید، مهم است که به خود یادآوری کنید که آنچه برای شما اتفاق افتاده تقصیر شما نیست. شما مقصر نیستید و هیچ کاری که انجام دادید باعث این اتفاق نشد. این یک انتخاب توسط شخصی بود که به شما حمله کرد.

و مهمتر از آن، افرادی هستند که برای کمک به شما آموزش دیده اند. مطمئن شوید که آن را دراز کرده و آن را بپذیرید. بهبودی پس از تجاوز جنسی یا تجاوز جنسی چیزی نیست که شما باید به تنهایی انجام دهید. با صبر و استقامت می توانید درمان کنید و به زندگی خود ادامه دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml