۱۰۷ هزار میلیاردر ایرانی در تور مالیاتی لو رفتند/ خیلی ساده

۱۰۷ هزار مالک خانه های بیش از ۲۰ میلیاردی شناسایی شدند که پس از تایید و استعلام از سازمان ثبت اسناد کشور به سازمان امور مالیاتی معرفی می شوند.

به گزارش اخبار تایمز، صفدر کشاورز معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفتگو با برنامه خط اختاز رادیو اختاز گفت: مستندات قانون و مقررات با جلساتی که بین سازمان امور مالیاتی برگزار شد، دیوان محاسبات و سازمان ثبت احوال کشور، خانه های بالغ بر بیست میلیارد تومان شناسایی و پس از استعلام و تایید سازمان ثبت اسناد کشور، اسامی مالکان جهت ابلاغ مبلغ مالیات به سازمان امور مالیاتی ارسال می شود.

کشاورز افزود: با اقدامات انجام شده ۱۰۷ هزار مالک خانه بالای ۲۰ میلیارد شناسایی شدند که پس از تایید و استعلام از سازمان ثبت اسناد کشور به سازمان امور مالیاتی معرفی می شوند.

وی اظهار داشت: این روند برای شناسایی افراد و مالکین دیگر ادامه خواهد داشت که البته نحوه محاسبه و مالیات آن در اختیار سازمان مالیاتی کشور و نحوه استعلام آن از اسناد رسمی کشور و موقعیت ثبتی افراد در سازمان ثبت اسناد کشور خواهد بود.

کشاورز ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد از املاک دارای اسناد دفترچه ای یا تک برگ هستند مشکلی در شناسایی و استعلام نیست و ۱۰درصدی که دارای سند مالکیت نیستند هم در روند آتی اقداماتی برای ثبت سند و شناسایی املاک آنها صورت خواهد پذیرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml