۲ برابر شدن تسهیلات خرید مسکن + جزئیات

مدیرعامل بانک مسکن جزئیات افزایش ۲ برابری سقف تسهیلات خرید مسکن که از محل اوراق ممتاز افزایش یافت را اعلام کرد.

به گزارش اخبار تایمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،ˈسیدعباس حسینیˈ اظهار داشت: با هدف تاثیرگذاری بیشتر تسهیلات مسکن و تسهیل شرایط مسکن اقشار مختلف جامعه، سقف تسهیلات بانک مسکن از محل اوراق ممتاز افزایش یافت.

وی گفت: با تصویب شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران و استان های مختلف کشور افزایش یافته است. در شهر تهران نیز در واحد خرید مسکن انفرادی، مبلغ این تسهیلات برای املاک با حداکثر ۲۵ سال ساخت ۴۰۰ میلیون تومان و برای املاک بالای ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت ۳۲۰ میلیون تومان تعیین شده است.

حسینی افزود: برای مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر، میزان تسهیلات خرید مسکن انفرادی (املاک تا ۲۵ سال) ۳۲۰ میلیون تومان و برای سایر مناطق ۲۴۰ میلیون تومان است.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به افزایش تسهیلات خرید مسکن برای زوجین خاطرنشان کرد: سقف تسهیلات مسکن در شهر تهران برای املاک با حداکثر ۲۵ سال ساخت ۸۰۰ میلیون تومان و برای املاک بالای ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت ۶۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

2 برابر شدن تسهیلات خرید مسکن + جزئیات

وی افزود: مبلغ این تسهیلات برای مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۴۰ میلیون تومان و در سایر مناطق نیز مبلغ این تسهیلات برای خانه های تا سقف ۲۵ سال ساخت ۴۸۰ میلیون تومان است.

حسینی بیان کرد: این تسهیلات در تهران برای افراد ۲۰۰ میلیون تومان و برای زوجین ۴۰۰ میلیون تومان بود که بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار دو برابر شد.

وی ادامه داد: سقف تسهیلات جعاله برای تعمیر واحدهای مسکونی از محل اوراق حق بیمه در تمام مناطق کشور ۱۶۰ میلیون تومان است که در آن شرط سن ساخت وجود ندارد اما برای تسهیلات خرید مسکن، پرداخت این تسهیلات برای املاک با حداکثر ۳۰ سال ساخت امکان پذیر است.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: مشتریانی که درخواست تسهیلات آنها قبل از صدور این بخشنامه در دفتر نامه های دریافتی شعب ثبت شده ولی به هر دلیلی موفق به انعقاد قرارداد در دفاتر اسناد رسمی نشده اند، می توانند با مبالغ جدید از این تسهیلات استفاده کنند و با رعایت قوانین و مقررات، اعطای تسهیلات مذکور به این متقاضیان یونی امپ است.

خوانندگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت تسهیلات خرید مسکن و کمک هزینه تعمیر مسکن از طریق اوراق ممتاز به سایت بانک مسکن به آدرس www.bank-maskan.ir در قسمت تسهیلات مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml