۴ ایستگاه جدید برای خط ۲ مترو/ زمان تکمیل متروی اصفهان اعلام شد

4 ایستگاه جدید برای خط 2 مترو/ زمان تکمیل متروی اصفهان اعلام شد

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، علی صالحی افزود: مناقصه نازک کاری این ایستگاه‌ها هر یک به ارزش تقریبی سه هزار میلیارد ریال برگزار شده و انعقاد قراردادها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه چهار ایستگاه مذکور مناطق «دارک» تا «طوقچی» (میدان قدس) اصفهان را شامل می‌شود، اضافه کرد: عملیات عمرانی ساخت در ۱۶ ایستگاه این خط و ۱۴ کیلومتر مسیر آن و حفاری از ۲ سر تونل قطار شهری تا ایستگاه «کُهندژ» (شهید اشرفی اصفهانی) در حال اجراست.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه تامین تجهیزات مختلف این پروژه در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امسال عملیات حفاری تونل خط دوم قطار شهری اصفهان به پایان خواهد رسید.

صالحی با اشاره به بودجه ۲۳۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری و سازمان های وابسته به آن در سالجاری تصریح کرد: ۱۴۰ هزار میلیارد ریال آن، بودجه عمرانی و ۸۰ هزار میلیارد ریال مختص پروژه های حمل و نقل عمومی است.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی در اصفهان بودجه مربوط به آن نسبت به سال قبل ۲ برابر شده است.

به گزارش ایرنا، خط ۲ قطار شهری از بخش شمال‌ شرق و منطقه ۱۴ (ایستگاه دارک) اصفهان آغاز می‌شود و با عبور از خیابان‌های زینبیه، لاله و هاتف، میدان امام علی (ع)، خیابان نشاط و فلسطین به ایستگاه دروازه دولت می‌رسد و در این ایستگاه با خط یک تقاطع خواهد داشت.

احداث هر کیلومتر از این خط حدود ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد.

خط یک قطار شهری اصفهان از شمال این کلانشهر آغاز می شود و پس از طی مسیر ۲۰.۷ کیلومتری به پایانه مسافربری صُفه می‌رسد.
نخستین مرحله خط یک قطار شهری اصفهان سال ۹۴ افتتاح و مراحل پایانی و تکمیلی آن سال ۹۸ بهره‌برداری شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml