شروع ناامیدکننده تیم ملی والیبال ایران؛ باخت سنگین در لیگ ملت‌ها

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ به مصاف ژاپن رفت و مغلوب این تیم شد.

تیم‌های ملی ایران و ژاپن در نخستین دیدار خود از لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۳، امروز سه‌شنبه خرداد در شهر ناگویا به مصاف هم رفتند که این دیدار با حساب ۳ بر صفر به سود ژاپن به پایان رسید.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای رقابت ژاپن که یکی از آماده‌ترین تیم‌های جهان است، سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، پوریا حسین‌خانزاده، امیرحسین اسفندیار، محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو)، امین اسماعیل‌نژاد و محمد ولی‌زاده را به زمین فرستاد.

ژاپنی‌ها با حمایت تماشاگران خودی، شروع بهتری داشتند و با برتری ۳ بر صفر، عطایی را مجبور به استفاده از نخستین وقت استراحت فنی خود کرد. بازی هوشمندانه تیم ملی ژاپن بعد از این وقفه هم ادامه پیدا کرد که باعث برتری ۱۷ بر ۷ این تیم شد. اختلاف امتیاز ایجاد شده، تمرکز ملی‌پوشان ایران را تا حد زیادی از بین برد تا اینکه ست نخست با حساب ۲۵ بر ۱۶ به سود ژاپن به پایان رسید.

حملات و توپگیری داخل میدان موثر، مشخصه بازی ژاپن در این دیدار بود ولی تیم ایران در مقابل از ترکیب ثابتی استفاده نمی‌کرد. جواد معنوی‌نژاد در ست سوم، جای امیرحسین اسفندیار را گرفت تا شاید توپ‌های بهتری به دست وادی برسد. توصیه‌های کادر فنی در این ست هم در زمین عملی نشد و به کار ملی‌پوشان نیامد. ژاپن، ست سوم را با پیروزی ۲۵ بر ۱۹ به ست پایانی تبدیل کرد و ۳ بر صفر برنده شد.

تیم ایران در بازی بعدی خود از ساعت ۱۲:۳۰ روز پنج‌شنبه به مصاف لهستان خواهد رفت.

۲۵۸ ۲۵۸

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://akhbartimes.ir/sitemap_index.xml